07-GHOST

13. března 2010 v 20:17 | Colleen |  Anime
předloha: manga 07-GHOST - Yuki Amemiya (story) a Yukino Ichihara (art)
žánr: fantasy, bishounen
rok výroby: 2009
počet epizod: 25
délka epizody: 23 minut


07 Ghost patří mezi anime, kde jsou všechny postavy muži a všichni bishounen (krásní jako obrázek). Ženských postav je v tomhle anime pramálo a za zmínku stojí snad jen tři jeptišky a cosi jako mořská panna.
Co stojí za vyzdvihnutí je podle mě originální místo odehrávání, což je kostel (doufám, že teď nepřestane číst dál :D).
Teito
Hlavní postavou je Teito Klein, který je na začátku příběhu jedním z nejlepších studentů na Vojenské akademii Barsburgského císařství. Jeho rodnou zemí je království Raggs, které bylo zničeno ve válce s Barsburgským císařstvím a jako každý přeživší se stal otrokem. Později byl Teito z otroctví vykoupen jedním z vyšších představitelů Vojenské akademie a stal se jeho osobním žákem, tedy spíše zbraní k zabíjení.
Kvůli jeho minulosti je Teitovi nadáváno do "sklave" (což, jak jsem se dozvěděla, je německy pro otrok) a nikdo se s ním nebaví. A sám Teito o přátele nestojí - je samotářský, neusměje se, je velmi prchlivý a snadno se rozčílí. Ale i přesto se v Akademii najde jeden ze studentů, který se s ním spřátelí. Tím je Mikage.
Problémem tohoto přátelství je, že existovalo už před začátkem anime, takže divákovi je pouze řečeno, že jsou nejlepší přátelé a že by pro sebe udělali cokoliv na světě (dokonce i "miluji tě, Teito" uslyšíme z Mikageho úst, samozřejmě je to jen čistě přátelské *ironík*). No, o Mikageovi se moc rozepisovat nebudu, protože na mém žebříčku oblíbenosti leží na té nejspodnější příčce, jestli ne rovnou na zemi, a postoupím dál.


Důležité pro příběh je, že Teito trpí amnésií, ale postupně se mu vzpomínky vracejí. Jeden takový záblesk má ve chvíli, kdy v Akademii uvidí Ayanamiho, jednoho z velitelů armády, a vzpomene si, že to byl on, kdo mu před deseti lety zabil otce. Kvůli své povaze jej napadne, ale protože Ayanami má vždy po boku svých pět nohsledů, je omráčen a uvržen do vězení. Z toho ještě ten večer uteče a dostane se právě do výše zmíněného kostela, ve kterém se mu dostane útočiště.
Tam se seznámí se třemi knězi - Frauem, Castorem a Labradorem - kteří ho vezmou pod svá ochranná křídla...

Teď trocha pozadí k příběhu:
Ve světě, kde se příběh odehrává, platí, že než se člověk zrodí, přeje si tři přání, které se pak snaží svůj život splnit (ty si samozřejmě po narození nepamatuje), a tím dosáhnout životní spokojenosti. Pokud se jim všechny tři splní, po smrti budou zreinkarnováni. Ale všechno není tak jednoduché a existuje zlo, mezi které patří tzv. Kor, které se do procesu plnění přání/snů rádo míchá. Nabízí, většinou zoufalým jedincům, svou pomoc a po splnění všech tří přání vtáhne jejich duši do temnoty a stanou se z nich tzv. Wars.

Říká se, že Verloren, bůh smrti, zabil dceru "šéfa v nebi" (myslím, že tady není nazýván Bůh, ale nejsem si tím úplně jistá) a byl vyhostěn na zemi, kde jeho zloba ve formě Kor vstoupila do srdcí lidí, kteří začali trpět. "Šéfovi" se to nelíbilo, a proto vyslal na zem "The Seven Ghosts" (Sedm duchů), aby Verlorena potrestali. Uzavřeli jej do Pandořiny skříňky a od té doby žijí na zemi jako ochránci císařství.
Verloren byl uzavřen před tisíci lety, ale po tak dlouhé době byla jeho duše uvolněna a pomocí Kor se snaží rozšiřovat svou armádu - Wars. Sedm duchů se jim v tom snaží zabránit. Své pomocníky mají mezi knězi, kteří pomocí složité ceremonie dokáží Kor z člověka dostat pryč a zachránit ho před temnotou.

Aby toho nebylo málo, tak existují dva "svaté kameny/drahokamy" - Oko Michaela/Mikhaila a Oko Rafaela. Mikhailovo oko patřilo království Raggs, Rafaelovo Barsburgskému císařství (Mikhailovo oko uzavřelo originální tělo Verlorena, Rafaelovo dovoluje jeho duši přerod do lidských těl). Obě země měly mezi sebou uzavřenou smlouvu, že nebudou pátrat po oku té druhé. Ta ale byla porušena deset let před začátkem anime a rozpoutala výše zmíněnou válku, která vedla ke zničení království Raggs a celé jeho historie a kultury.

A jak do toho zapadá Teito? Teito je "hostitelem" Mikhailova oka. Proto není divu, že jej chce armáda dostat zpět zuby nehty. Od jeho příchodu do kostela se začnou velmi často objevovat Kor, ale jelikož knězi je dokáží eliminovat, jejich životnost je krátká.
A pak nastane pro Teita hrozivá rána (neprozradím jaká), za kterou nestál nikdo jiný než Ayanami. A teď už Teito chce definitivně svou pomstu vykonat.
Jenže naši knězi jej jen tak snadno nepustí. Castor jej umluví, že potřebuje plán a navrhne mu, ať se stane knězem (knězové v tomhle případě nemusí být jen dlouhostudující věřící, ale i ti, kteří mají silný Zaiphon - schopnost, kterou mají jak knězové, tak armáda - a ti se stanou "vymýtači" Kor). Jako kněz dostane průkaz a bude se moci pohybovat po celém císařství jak se mu zlíbí. Teito tedy souhlasí a začne se připravovat na zkoušky, které proběhnou za měsíc... Než nadejde čas zkoušek, Teito naváže přátelství s Hakurenem Oakem, v kostele se objeví Warsfeil, ti, kteří umí ovládat Wars, Frau je uvězněn, vyjde najevo, že i jeden z knězů je Warsfeil a ani samotné zkoušky neproběhnou tak, jak by měly (a objeví se můj oblíbený kněz Lance ♥).
A konec? ♥♥♥ Sice není vše vysvětleno, poslední epizody vytvoří víc otázek, než odpovědí, ale závěrečná scéna patří mezi mé nejoblíbenější (jsem beznadějný romantik, vím o tom a nevadí mi to).

Hned první epizoda vás navnadí k pokračování a každá další nastolí nesčetné otázky, ke kterým budete chtít znát odpověď. Ne na všechny se jí dostane, anime má otevřený konec pro druhou řadu, o které se teda zatím neví, jestli a kdy bude, ale jelikož manga stále pokračuje, tak materiál k příběhu jim nechybí.

------

Když jsem začínala, nikdy by mě nenapadlo, že zahrnu tolik informací, ale jakmile jsem začala psát, nějak jsem se nemohla zastavit. 07 GHOST jsem viděla už dvakrát a k dnešnímu datu patří mezi mé nejoblíbenější.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Estel, Denaille Estel, Denaille | Web | 3. srpna 2010 v 1:15 | Reagovat

Mám tuším shlédnuto asi sedm dílů, takže jsem si nečetla všechno. Nechci vědět, jak to dopadne. Tohle anime mě chytlo především proto, že se děj točí kolem náboženství.
Mangu jsem si stáhla anglicky, zatím jsem ji nečetla, ale chystám se ji někdy v budoucnu přeložit.

2 Colleen Colleen | 4. srpna 2010 v 12:32 | Reagovat

[1]: Tak to hodně štěstí v překládání, přece jen 60 kapitol a stále pokračuje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.