Executive Committee

4. července 2010 v 10:55 | Colleen |  Anime
aka Araiso Private High School Student Council Executive Committee

Kubota - Tokito
Mangakou k tomuto anime je Minekura Kazuya, která patří mezi mé oblíbené z jednoho prostého důvodu - Saiyuki - takže když jsem objevila, že tyhle OVA jsou také od ní, neodolala jsem a podívala se na ně.

Už podle názvu můžete vytušit, že se příběh odehrává na střední škole, a hlavními postavami jsou Kubota (brýlatý) a Tokito, členové tzv. Executive Committee, které má za úkol udržovat ve škole pořádek, rozehnávat rvačky a chránit slabší před silnějšími.

OVA jsou dvě a každá z nich stojí sama o sobě.

V té první je na škole období sportovního dne a Kubota s Tokitem zajistili, aby se všichni studenti účastnili některého z nabízených sportů. S tím ale přícházejí problémy.
Hlavní rváč na škole, Ootsuka a jeho gang, kterého Tokiho s Kubutou už několikrát porazili a překazili mu plány, se jim chce nějak pomstít. Rozhodl se, že nejlepší bude účastnit se basketbalu a násilně se zbavit všech protivníků, až Tokitovi s Kubotou nezbyde nic jiného, než hrát proti němu. Vyjde mu jeho plán?

Druhá OVA má trochu nadpřirozený charakter. Tentokrát Executive Committee vyhání ze školy duchy. Jsou to ale opravdu duchové nebo jen studenti na nočních schůzkách?

Podle popisu to nezní nijak zajímavě, ani nevím, které skupině diváků bych to přímo doporučila, ale pokud jste viděli Saiyuki, máte rádi školní komedie, nevadí vám trocha shounen ai, která je spíše pro komediální účely, tak tomu dejte šanci :)


Existuje i stejnojmenná manga, jejíž děj se ale odehrává před OVAma. Podle mě není třeba mangu číst, ale pokud si chcete plně užít vztah Kuboty a Tokita, vědět, proč se E.C. chová k Fujiwarovi tak, jak se chová, jaký je vztah mezi studentským prezidentem a jeho zástupcem či kým je opravdu školní sestřička, pak mangu vřele doporučuju. Má dvě volume. První se skládá z jednotlivým oneshotů, druhé je jeden propojený příběh + oneshot (+ nějaká omake, která ale nejsou přeložená).

A můj názor? Obě OVA jsem si užila. Kresbu Minekury Kazuyy mám ráda (nebo jsem si na ni po více než osmdesáti epizodách Saiyuki zvykla a oblíbila si ji), příběh je odpočinkový, člověk se u něj zasměje. Co mě na OVA překvapilo nejvíc, bylo to, jakým způsobem Toshiyuki Morikawa nadaboval Kubotu. Při čtení mangy mě nikdy nenapadlo, že by jeho hlas zněl zrovna takhle, ale bylo to naprosto perfektní.

Hudbu jsem v průběhu anime nijak moc neregistrovala, opening i ending je zpívaný Morikawou a Hideo Ishikawou (dabér Tokita), a oba se mi moc líbily - když pomineme tu šílenou anglickou výslovnost u endingu (což mě trochu překvapilo, protože když jsem slyšela Morikawovo Love Me Tender, tak jeho výslovnost byla téměř perfektní) :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Reinhard Reinhard | E-mail | Web | 7. března 2012 v 9:00 | Reagovat

No jasnačka souhlas

2 Sunil Sunil | E-mail | Web | 29. března 2012 v 14:53 | Reagovat

A hele, to je nařez

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.