Olympos

31. srpna 2010 v 20:40 | Colleen |  Manga
Apollon
Olympos

mangaka: Aki
žánr: josei, mytologie, fantasy
počet volume: 2
stav: dokončeno

(obsahuje slabé spoilery pro první dvě kapitoly)

Heinz je mladý muž, který má sen objevit dlouho ztracené město, a tím získat bohatství a slávu, které by mu pomohly k tomu, aby mohl pojmout za manželku svou dětskou lásku Minu. Proto se modlí k Bohu a slibuje mu, že udělá cokoli bude v jeho silách, pokud mu splní jeho přání. Najednou se ozve hlas nabízející mu, zda se pokusí přesvědčit někoho, žijícího v uzavření, aby vyšel ven. Heinz souhlasí a najednou se před ním zjeví krásný mladík, políbí ho na ústa a přenese ho do zahrady plné květin, kde je stále noc.


Tam jej mladík nanaviguje směrem k místu, kde žije dotyčný uzavřenec, a směrem ke srázu, který je cestou ven. Jenže uzavřenec není schopen uvěřit, že cesta ven existuje, protože bohové nelžou, a Apollón (=krásný mladík) mu řekl, že odejít nemůže, nemluvě o tom, že se o opuštení zahrady pokoušel několik stovek let a bezúspěšně.
Heinz se ale nevzdává, až nakonec uzevřence přesvědčí, ať s ním běží směrem ke srázu a cestou mu vykládá o svém snu najít město ležící mezi dvěma řekami, jednou studenou, druhou teplou, blízko oceánu, kde slunce vychází za horou Ida... a uzavřenec najednou začíná zrácet své nadšení, protože zjišťuje, že to město zná. A když je dnes pohřbené a ztracené, tak to znamená, že se už nemá kam vrátit... uzavřencovo jméno je totiž Ganymédes, princ trójský, a ono ztracené město, které Heinz hledá, je Trója [Heinzovo plné jméno je Johan Ludvik Heinrich Julius ((Schliemann))].
Odtud se vrací příběh do minulosti, kdy Apollón unesl Ganymédea, a od toho momentu sledujeme příběh očima Apollóna, jeho hašteření s Ganymédeem a zahánění nudy, jeho rozhovory se sestrou Artemidou, seznamujeme se s bohem moří Poseidónem, s bohem podsvětí Hádeem, a s lidskou dívkou Iris, která byla dána Apollónovi jako oběť.

Hm, z mého popisu to zní nudně, a řekla bych, že mnohým to i nudné přijde, ale... Olimpos není manga, která by byla poháněna kupředu kdovíjakou akční zápletkou. V podstatě vše, co děláme, je sledování Apollóna - jeho rozhovory s ostatními a jeho myšlenkové pochody. Zdá se, že to není nic moc zajímavého, ale Apollón jako postava, která je věčně znuděná, krapet spratkovská, drobet záludná a narcistická, je, alespoň pro mě, zajímavá, není nudná, a sledovat jeho, řekněme střípky ze života, nebylo ztrátou času, bylo to zábavné a mnohé dialogy mě nutily k troše toho přemýšlení.

A nejenom Apollón byl zajímavou postavou. Iris byla hrozně fajn, Hádes byl hodně zajímavý, i když mluvit s ním byl problém. Jediným zklamáním byla Artemis, která v příběhu moc velkou roli neměla, a v podstatě neměla ani svůj vlastní charakter, ale svým způsobem i ona do příběhu pasovala.

Kresba postav a oblečení je krásná, pozadí je minimalistické, což je trochu škoda, protože by to manze jen přidalo. Pro některé může být problém, že Apollón vypadá jako holka, ale já jsem tak o něm nikdy nesmýšlela.
Apollon cd cover

A protože má manga i CD, které celkem věrně sleduje kapitoly (devět z nich a tam končí, což je trochu škoda, protože bych ráda slyšela závěrečný rozhovor mezi Apollónem a Hádeem, ale co se dá dělat) a které má fajn seiyuu, tak jsem si ho nemohla nechat ujít *g*

Obsazení:
Apollón - Akira Ishida - Ishida je pro tyhle typy postav naprosto dokonalý a jeho Apollón rozhodně nebyl výjimkou a byla radost ho poslouchat, a dokonce byl více "bratty" než v manze.
Ganymédes - Daisuke Ono - tady mi Ono trochu neseděl ke vzhledu a zněl starší, než jsem si Ganyméda představovala, ale zahrál to samozřejmě dobře.
Poseidón - Ryotarou Okiyau - Poseidón byl spíše takovou komičtější vložkou a Okiyau mi přišel jako taková zvláštní volba, ale dobré to bylo.
Hádes - Toshiyuki Morikawa - jeho Hádes byl chladný a takový jako by z jiného světa a od mangy se nijak moc nelišil.
Heinz - Yuuki Kaji

Olimpos
Apollón, Ganymédes, Artemis
Hádes, Poseidón, Iris
(na Heinze jsem trochu pozapomněla, ale nevadí)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matylda Matylda | E-mail | 18. srpna 2012 v 22:44 | Reagovat

Ahoj,nevíš kde bych tu mangu našla v češtině,nejlépe k online shlédnutí??Díky za odpověď. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.