Wild Adapter

7. srpna 2010 v 11:26 | Colleen |  Manga
Wild Adapter
Protože jsem poslední dobou velká fanynka Kazuyy Minekury, je samozřejmé, že musím zmínit i její druhou nejdelší sérii - Wild Adapter.

Název: Wild Adapter
Mangaka: Kazuya Minekura
Žánr: akční, mystery, drama, shounen ai (snadno přehlédnutelné)
Přístupnost: 18+ (píše to zadní stránka mangy od Tokyopopu :P)


Příběh: Wild Adapter se odehrává v japonském městě Yokohama v roce 1997, ale začátek příběhu spadá už do roku 1995, kdy je Makoto Kubota pozván, aby se přidal k yakuze - ke skupině Izumo - jako vedoucí jejich mladších členů. Jeho zástupce Nobuo Komiya je k němu zprvu nedůvěřivý, ale následně jej Kubota začne zajímat a fascinovat, a nakonec na něj nedá dopustit.
Yokohamou putuje droga, zvaná Wild Adapter, a každý, kdo si ji vezme se změní v zuřivé zvíře, tělo mu poroste chlupy, narostou mu drápy a jeho orgány vybuchnou. Policie se to snaží vyšetřovat a udržovat informace před veřejností v tajnosti, ale yakuza o nové droze ví a chce ji, protože nepochází od nich. A nejenom Izumo, ale i Tojou, které ovládá druhou polovinu města.
Díky Komiyově matce se Kubota dostane do kontaktu s Wild Adapter, ale než začnou jít věci do tuhého, po jisté události, se rozhodne yakuzu opustit, a to na začátku roku 1996, kdy nám na scénu nastupuje druhá hlavní postava příběhu, Tokito. Poprvé ho vidíme v roce 1995 v Tokyu na útěku, ruku porostlou chlupy a nehty proměněné v drápy, a v lednu 1996 jej Kubota najde na ulici a vezme jej domů. Tokito nemá žádné vzpomínky (i jméno mu musel Kubota dát), ale oba předpokládají, že jeho ruka má co do činení s Wild Adapter...Postavy:
Makoto Kubota
Kubota je postava, která je prostě zajímavá, ať se vám to líbí nebo ne. Je to člověk, kterého nezajímá naprosto nic (ženy, muži, lidé), ale má rád zvířata, k ničemu není poutaný, nic jej nerozhodí, s úsměvem vám dá klidně do držky. Jediné, co dělá rád je hraní mahjongu a video her proti lidskému oponentovi, protože tak může předvídat jeho pohyby, jeho akce, ale je možné, že tímhle způsobem hledá někoho, ke komu se bude moct uvázat.
Tak se teprve stane, když vezme domů Tokita. Jeho život najednou začíná mít smysl, Kubota se začíná měnit, začíná žít a stává se víc člověkem, než strojem, kterým se do té doby zdál být.

Wild Adapter 04
Minoru Tokito
Než jej Kubota našel v zapadlé uličce v Yokohamě, byl pravděpodobně několik měsíců na útěku. Tokito není jeho pravé příjmení, svou minulost si nepamatuje a jediné, co je o něm známo je jeho křestní jméno Minoru, které, když jím ho někdo osloví, spustí příliv bolestivých vzpomínek na neznámého člověka s jehlou. Ale nejen jméno je spouštěčem, občas má noční můry, a to se pak stává skoro divokým zvířetem a jediný, kdo jej z toho stavu dostane, je Kubota.
Tokito je hodně majetnický a Kubotu si prostě přivlastnil (Kubotovi to ale vůbec nevadí a Tokitovi ve všem vyhoví; např. mu jde uprostřed noci koupit svačinu) a žárlí na všechny kolem, kdo se ke Kubotovi jen přiblíží.

Jejich vzájemný vztah není jen pouhé přátelství, ale ani vztah milenců. Nemají sex, nelíbají se, ale city mezi nimi jsou jasně vidět (je ale možné, že ti, co nejsou zkažení yaoi, to vidí jinak, ale to já neposoudím a osobně si myslím, že označení shounen ai je oprávněné). Nemají problém s držením rukou na ulici pné lidí, nemají problém s objímáním a doteky. Oba dva jsou na tom druhém závislí a oba dva se mění, hlavně tedy Kubota.

V sérii je hodně vedlejších postav. Některé se objeví jen v jednom volume, některé jsou stálé. Mezi ty stálé patří Kubotův strýček, detektiv Kasai, Kou, čínský mastičkář, který prodává drogy a zbraně po záštitou svého obchůdku, kterému Kubota občas vypomáhá a nejednou jej to dostane do maléru, a různí členové yakuzy, hlavně Sanada-san, hlava Izumo, a Sekiya, hlava Tojou.

Manga má yakuzu, drogy, bitky, vraždy, krev (hodně krve), sex (heterosexuální, ale nic grafického), jedno volume se zabývá náboženským kultem, a některé scény mohou někomu přijít hodně násilné.

W.A. má zatím šest volume a každé z nich má vlastní příběh a vlastního vypravěče. Soustředí se jak na rozvíjející se vztah mezi Kubotou a Tokitem, tak na jejich pátrání po W.A. Celé první volume je vlastně prologem k sérii, kde se seznámíme s hlavním protagonistou a celkovou situací, a ukáže nám, jaký Kubota byl předtím, než potkal Tokita. A buď si ho zamilujete, nebo ne.


A když jsem u Wild Adapter, tak nemůžu opomenout jejich AU život středoškoláků v manze Araiso Private High School Student Council Executive Committee. Už jsem o ní a její OVA adaptaci mluvila tu, ale teď ještě trochu ve srovnání s postavami z Wild Adapter.

Executive Committee sdílí s Wild Adapter obě hlavní postavy, je více shounen aiovské, ale spíše pro zábavu, než pro nějaký hlubší vztah, ale jejich charaktery jsou ve své podstatě stejné. Tokito je více arogantnější, Kubota je více uvolněnější a každou chvíli jsou na jejich vztah narážky, ale jak říkám, většinou komické a kromě objetí k ničemu nedojde.

Co se u obou mang ale liší, je kresba. We Wild Adapteru už je novější a hezčí, ale nezměnila se natolik, aby postavy nebyly poznat, jako to bývá u jiných mangak. Postavy jen lépe vypadají.

Wild Adapter 01
Ukázka z Executive Committee Gaiden, speciálu k vydání E.C. OVAček. Postavy vymýšlejí, co bude náplní třetí OVA. Kubota přijde s nápadem (viz pravý horní roh) - Kubota a la Sanzo; dole Kubota a la Homura (Morikawa je Toshiyuki Morikawa, seiyuu, který mluví jak Kubotu, tak Homuru). Třetí OVA mimochodem natočena nebyla.
Přišlo mi to vtipné, proto to tady bude strašit, i když to s Wild Adapter má dočinění hodně málo. Ale vždycky mě pobaví, když mangaka nějak referuje na seiyuu, kteří dabují její postavy (viz Boku no Koe a Haru wo daiteita od Youky Nitty).

---
obrázky (c) Kazuya Minekura
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.