Utsukushii Koto

14. listopadu 2010 v 17:32 | Colleen |  Drama CD
Utsukushii Koto
Utsukushii Koto / Itoshii Koto / Aisuru Koto
autorka: Konohara Narise
ilustrace: Hidaka Shoko

drama CD seyiuu:
Matsuoka Yousuke - Suzuki Tatsuhisa
Hirosue Motofumi - Sugita Tomokazu


Když Matsuoka uklízel věci po své bývalé přítelkyni, narazil na jednoduché černé šaty. Řekl si, proč je nezkusit, oblékl si je, dal si rtěnku, a když na sebe pohlédl do zrcadla, usoudil, že vypadá mnohem líp, než jeho bývalá přítelkyně. Od té doby chodí každý pátek převlečený za ženu, protože je to pro něj způsob, jak se odreagovat, a baví se tím, jak jsou muži snadno obalamucení jeho vzhledem.

Jeden večer se ale všechno pokazí, když jej jeden z mužů opije a odvede do hotelu, kde se s ním (s ní) chce vyspat. Matsuoka ale uteče, bez bot, bez peněz, bez jakýchkoliv prostředků jak se dostat domů, a celý vyčerpaný se posadí na okraj ulice, v dešti. Po nějakém čase se před ním objeví muž, ve kterém Matsuoka poznává kolegu ze své firmy, ale jiného oddělení, Hirosueho. Ten, v domění, že pomáhá hluchoněmé dámě v nesnázích (Matsuoka předstírá, že neumí mluvit, aby Hirosue nepoznal, že je ve skutečnosti muž), jí půjčí boty a zaplatí jí taxíka domů.
Druhý den se Matsuoka rozhodne, že se znovu převleče za ženu a vrátí Hirosuemu peníze a boty a zároveň mu poděkuje. A myslí si, že tím všechno skončí. Jenže Hirosue, úplně obyčejný, ale pracovitý, v práci "šikanovaný", přehnaně hodný a milý, nemotorný, se do Matsuoky podle všeho zamiluje. Matsuoka, který to na něm vidí, se snaží od něj distancovat, nikdy se s ním už nesetkat, ale Hirosue každý večer čeká na svou milou v metru. Matsuoka se nad ním nakonec slituje, znovu jej tam jakoby náhodu potká, představí se mu jako Youko a vymění si spolu e-mailové adresy a telefoní čísla. A stanou se z nich "dopisovací" přátelé.
Matsuoka se zanedlouho do Hirosueho zamiluje, a proto před ním nechce pravdu, to, že je ve skutečnosti muž, tajit. Bohužel Hirosue onen fakt přijmout nemůže a nechce. Matsuoka se všemožně snaží udržet s Hirosuem stejný vztah jako předtím a na jednom setkání, kdy se Hirosue opije a Matsuoka jej odveze domů, se Matsuoka rozhodne, že Hirosueho svede. Jenže Hirosue ve svém opileckém poblouznění před sebou vidí Youko a volá její jméno.
Po téhle epizodě se Matsuoka od Hirosueho distancuje a pořádně zabere v práci. Za několik měsíců jej jeho kolegyně a dobrá známá pozve na double-date s jejím novým přítelem a kamarádkou, kterou by ráda Matsuokovi představila. Naneštěstí pro Matsuoku, nový přítel je Hirosue.
Matsuoka je donucen jet na další double-date a jeho city pro Hirosueho se znovu rozvíří. Ale neví co dělat. Na jednu stranu Hirosueho vidět nechce, na stranu druhou chce být po jeho boku.
V tu stejnou dobu Hirosue začne Hirosue k Matsuokovi trochu roztávat. Od své přítelkyně slyší o Matsuokovi spoustu dobrých věcí a nakonec usoudí, že Matsuoka asi opravdu není nějaký pošuk, co se rád převléká do ženského oblečení a užívá si to, a začne být zmatený a ve svém zmatení se se svou přítelkyní rozejde se slovy, že stále nemůže zapomenout na svou bývalou lásku - Youko/Matsuoku...

Tady asi přestanu, jinak bych neskončila. Bod, kde jsem přestala se stručným obsahem Utsukushii Koto, je skoro konec druhého disku Utsukushii Koto a tady teprve to nejtěžší začíná. Matsuoka dá Hirosuemu čas na rozmyšlenou, aby si uspořádal v hlavě, zda je schopný milovat Matsuoku jako muže, o čemž vypráví druhé CD Itoshii Koto, které je ještě plnější angstu než to první, a tentokrát vyprávěno z pohledu Hirosueho.

Příběh tahá za srdíčko a určitě nedoporučuji poslouchat v jednom tahu (i když chtěla bych vidět blázna, co poslouchá něco přes čtyři hodiny v kuse. Já osobně měla mezi jednotlivýma cédéčkama několikaměsíční přestávku :D).
Plusem příběhu je, že konce jednotlivých dílů nejsou nijak přeslazené a nereálné, a postavy mají místo pro rozvoj.
Někteří mohou shledat Hirosueho otravným, několikrát ho budou chtít přiškrtit a asi se mnohokrát budou ptát, co na něm Matsuoka vidí, a proč na něj raději nezapomene, když jej Hirosue odkopl už dvakrát. To ale nechápe ani on, a dokonce má snahu se od Hirosueho po druhém "rozchodu" úplně odcizit, ale láska si občas prostě nevybírá.

Příběh se mi moc líbil, několikrát jsem musela přestat s posloucháním, protože toho angstu bylo na mě trochu moc (a to já angst hooodně ráda). Co bych trochu vytkla, bylo trochu urychlené Hirosueho pochopení jeho citů a to, že se z Matsuoky v Aisuru Koto stal uke, totálně závislý na svém seme. Ale naštěstí to nebylo nic přemrštělého.

Suzuki Tatsuhisa se zhostil Matsuoky velmi dobře - posluchač s jeho hlasem prožívá to, co Matsuoka opravdu cítí (a já si ho díky téhle roli opravdu oblíbila, což jsem si nikdy nemyslela, že bude možný, protože Suzuki je ten, kdo v Kuroshitsuji mluví toho šílenýho blonďatýho pošuka aka Viscounta Druitta) - Sugita Tomokazu byl Hirosueho charakterizaci taky věrný, i když by člověk podle hlasu neřekl, že se jedná o muže v polovině třicítky.

Teď budu jen tiše doufat, že originální knížky od Konohary Narise v USA licencují. Už teď je možné si od ní pořídit sérii Cold, Don't Worry Mama a The Man Who Doesn't Take Off His Clothes.

Ilustrace nakreslila Hidaka Shoko, která je jednou z mých oblíbených BL mangak, o které tu taky budu brzy mluvit (až si najdu čas).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 14. listopadu 2010 v 22:27 | Reagovat

Teeeda, to bude drama :) Škoda, že já nejsem nijak vysazená na drama CD a už jaksi nemám čas zabředávat do nové sféry, už tak toho mám dost :) Ale mohla bych se tomu věnovat třeba přes léto, to bych mohla mít dost času :D

2 Colleen Colleen | 19. listopadu 2010 v 21:38 | Reagovat

[1]: Pozdní odpověď :D
Jo, je to docela časově náročný. I když... v podstatě jako film, ale i tak. Proto mám radši Saiyuki, které můžu poslouchat v posteli s papírovou mangou v ruce :D

3 Pochop Pochop | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:50 | Reagovat

Info jsem vstřebal - Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.