Scarlet & The White Wolf I

11. prosince 2010 v 19:10 | Colleen |  Knihy
Scarlet & The White Wolf
první kniha v sérii Scarlet & The White Wolf (zatím jsou vydané tři)
autorka: Kirby Crow
žánr: fantasy
jazyk, ve kterém jsem to četla: angličtina (česky nevydáno)

Scarlet je cestující obchodník, milý, upřímný, nezkažený, který se jednou za čas vrací domů a dává svůj výdělek svým stárnoucím rodičům, kteří žijí ve vesničce Lysia a vychovávají jeho mladší sestru. Při jednom takovém návratu se dozví, že cestu na druhou stranu od vesnice hlídají "banditi" v čele s Liallem a vybírají "mýtné" za průchod.
Při první cestě kolem banditů je Scarlet rozhodnut jim zaplatit, ale když jejich vůdce vidí jeho krásnou tvář, řekne, že chce zaplatit polibkem. Scarlet odmítne a snaží se vymyslet jiné způsoby, jak se dostat na druhou stranu. A bitva mezi jejich vůlemi začíná, ale to, co začalo jen jako věta, pronesená skoro v žertu, málem skončí Scarletovou smrtí.
Do toho přijde tragédie měnící Scarletovi život a čeká ho rozhodnutí, co se svým životem dál. Přizná si konečně, kým opravdu je, nebo bude celý život žít v klamu?


Nedávno jsem někde narazila na recenzi téhle série a recenzentce se knížka, ba celá série líbila a její popis událostí mě zaujal, a tak jsem se rozhodla do série začíst. Zatím jsem přečetla první díl a víc ani ťuk, takže se budu vyjadřovat jen k prvnímu dílu.

Knížka je taková průměrná, ze začátku hodně pomalá a postavy, alespoň pro mě, nejsou třídimenzionální. Autorka nám několikrát všechno řekne, než aby podle toho postavy jednaly, a stejně tak nám naservíruje mnoho zbytečných informací, ke kterým se později už nevrací.
Vztah mezi Liallem a Scarletem je typický z nepřátel se stanou milenci (v první knize, ale k jejich sexu ještě nedošlo) a vývoj je poněkud urychlený. Liall se do Scarleta v podstatě zamiluje na první pohled, později se dozvíme, že mu připomínal někoho z jeho minulosti, ale jaký měli k sobě vztah nebo co se s ním stalo, nám autorka zatím neprozradila. Scarletovo zjištění, že je do Lialla zamilovaný, mu trvá pár dní odloučení.
A i když patřím mezi ty čtenáře, kteří se do postav vžívají a cítí s nimi, Scarlet & The White Wolfna mě v tomto směru skoro vůbec nezapůsobil a z jejich vztahu jsem žádné city necítila. Což je škoda.

Ale příběh je docela zajímavý (jinak bych knížku asi odložila), a jelikož první kniha slouží jako spíš takový úvod k něčemu většímu, soudě dle toho, jak to skončilo, je možné, že druhý díl přinese něco nového a lepšího, protože děj se odtud může vyvinout naprosto kamkoliv.

Mé hodnocení: 2 1/2 hvězdičky (z pěti)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.