Kuragehime

31. prosince 2010 v 17:33 | Colleen |  Anime
Amars
Každá dívka vyroste v krásnou princeznu. To je věta, která Tsukimi Kurashitě zůstala po její mamince. Ale při Tsukimině dospívání se někde stala chyba a ona mezi ty krásné princezny, které zaplňují ulice Tokya, nepatří.
Tsukimi nosí pytlovité oblečení, dva tlusté copy a brýle. Je antisociální, s muži, kromě svého otce, nepromluvila už léta a žije v domě společně s dalšími čtyřmi mladými ženami. A všechny do jedné jsou otaku. Tsukimi je zamilovaná do medúz a ví o nich naprosto všechno, Mayaya je posedlá vším, co má co do činění s Romancí tří království, Chieko miluje japonské panenky a obléká je do tradičních japonským kimon, Banba je blázen do vlaků a kdykoliv vidí Jiji starého muže, rozbuší se jí srdce. Ke všemu v podkroví žije tajemná, šestá osoba, která je BL mangakou. Nikdy nevychází z pokoje a nikdo z děvčat ji nikdy neviděl, mluví s ní skrz popsaný papír, jež podstrčí pode dveřmi. A k tomu všemu navrh do domu nesmí vkročit žádná osoba libující si v módě a nedejbože muž. Pokud by se tak stalo, všechny mají obranný reflex. Zkamenět.


Kuranosuke
A o čem náš příběh je? Tsukimi si tak jednou večer jde kolem zverimexu a za oknem plave ve vodě medúza. Jenže v akvárku je s ní nějaká další mořská potvora, která je pro medúzy jedovatá, a to Tsukimi samozřejmě naštve. Ale ouha. Za pokladnou v obchodě stojí muž. Tsukimi sebere veškerou svou odvahu a začně se s ním přít. Ale marně, dokud se nezjeví... princezna. Princezna medúzu koupí a odnesou ji k Tsukimi domů, kde se princezna i přes Tsukimiiny protesty rozhodne přespat. A ráno? Ráno není po princezně ani vidu. Místo ní leží u Tsukimi na podlaze kluk.

Představí se jako Kuranosuke, pochází z bohaté rodiny, chodí na dobrou vysokou školu, ale v životě mu pořád něco chybí. A tady to našel. Přilepil se na Tsukimi a snaží se z ní a ostatních obyvatelek domu udělat "princezny". Protože když chcete zachránit váš dům před demolicí, nemůžete to dělat s vlasy v obličeji a ve vytahaném oblečení. Musíte se vyzbrojit!

Někde po cestě se objeví i Kuranosukeho bratr Shuu a Inari Shouko, žena, co stojí za demolicí a přestavby celé ulice, na které Tsukimi a spol bydlí. A hle, máme tu milostný čtyřúhelník. Ale ne ledajaký. Ale co bych vám povídala, mrknětě a uvidíte.

Nikdy by mě nenapadlo, že se budu zrovna na Kuragehime dívat. Pokud mě trošinku znáte, nebo jste tu něco četli, víte, že si většinou vybírám anime, kde je většina postav mužského pohlaví a kde mi mluví mí oblíbení dabéři. Ale když jsem si k tomuto anime četla synopsi a viděla žena, která se nezdá být tím, kým je, tak jsem si řekla: "Role pro Mitsuki Saigu."
Mrknu na cast a... Mitsuki Saiga a já věděla, že musím jít do toho. Její Kuranosuke mě naprosto očaroval a musela jsem anime dokončit. A rozhodně jsem neudělala chybu.

Když se objevil Shuu (Junichi Suwabe) a anime začalo na chvíli nabírat směr klasický trojúhelník, říkala jsem si, že jsem možná pochybila, ale nakonec to dopadlo podle mých představ :)
Takže pokud hledáte nepřehnanou komedii, s nádechem romantiky i scén, u kterých se vám trochu svírá srdce, Kuragehime je ta správná volba.
kiraboshi
Kiraboshi!!!
Moooc vtipný strýček, který je ve skutečnosti japonským premiérem (doufám, že jsem tu pozici trefila)

Ta blondýnka nahoře je Kuranosuke. Ale své normální, klučičí, podobě vypadá docela mužsky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tenny Tenny | Web | 31. prosince 2010 v 19:11 | Reagovat

Ech, snad mě nezabiješ za tu naprostou offtopic otázku, ale z jaké mangy je ten obrázek, co máš v záhlaví? ta kresba vypdá opravdu hezky.

Jinak konečně jsem narazila na nějaký nový blog (pro mě nový xD ), kde je osoba schopná napsat smysluplnou recenzi. Asi to tady ještě prolítnu. :)

2 Colleen Colleen | Web | 31. prosince 2010 v 19:21 | Reagovat

[1]: Nezabiju :) Bohužel tě ale zklamu. Není to manga, je to otome hra Starry Sky a ilustrace jsou od Kazuaki (od té můžeš najít mangu "kaiyorihito/kaiyorishiki", ale má teď hiatus kvůli problémům s autorskými právy, kdy mangaka použila nějaké fotky jako referenci). Začalo vycházet anime, ale tam kresba samozřejmě není takhle úžasná...

A děkuju :) Ale mé starší recenze jsou, uhm, nerada jim říkám recenze :D

3 Tenny Tenny | Web | 31. prosince 2010 v 19:31 | Reagovat

[2]: Sakryš, proč já mám vždycky takovou smůlu? :D No, tam se podívám alespoň na tu mangu, mohlo by to být pěkné.

Náhodou, dívala jsem se na ně a přišly mi docela dobré. Bohužel nejsem ve stavu psát smysluplné komentáře.
Tak jen dodám, že ten lay je úžasnej. :)

4 Colleen Colleen | Web | 31. prosince 2010 v 19:46 | Reagovat

[3]: Já si taky občas říkám :D

Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.