Pandora Hearts

27. ledna 2011 v 12:06 | Colleen |  Manga
Pandora Hearts
Pandora Hearts

mangaka: Jun Mochizuki
žánr: fantasy, tajemno, shounen
počet volume: v Japonsku 13, v USA 4, stále serializováno (ke dni 27. 1. 2011)

*může obsahovat spoilery, ale nijak vážné*

Když aristokrat dosáhne věku patnácti let, je představen společnosti. Tenhle den právě čeká Oze Vessalia. Jakmile je oslava v plném proudu, objeví se tajemné postavy v čevených pláští a uvrhou Oze do Abyss, místa, které existuje mimo čas, a jen málokomu ze z něj podařilo dostat zpět, s tím, že se dopustil hříchu.
Oz, zmatený, bloudí zákoutími Abyss a snaží se dostat ven. Potkává dívku Alici, která s ním, pod podmínkou, že ji vezme s sebou a pomůže jí najít její ztracené vzpomínky, vytvoří pouto a dostane je z Abyss. Alice ale není tím, kým se zdá být...
Osudy mnoha lidí se začnou proplétat a pravda stará sto let se začíná drát na povrch.Pandora Hearts (licenzlá americkou společností Yen Press) je shounen manga odehrávající se v jakémsi poevropštělém městě v aristokratické společnosti, s tajemnem, trochou detektivky, humorem, troškou té akce, hodně povídáním, přátelstvím, výbornými postavami a kapinkou romantiky.

Začátek příběhu je postaven na hledání Aliciných ztracených vzpomínek. Kým kdysi byla? Kdo je tajemný muž, kterého občas ve fragmentech svých nalezených vzpomínek vidívá? Jak je spojena s tragédií, která se odehrála před sto lety v Sablier? Jaká je spojitost mezí ní a Abyss?

Pak ale nastane zlom a Alice už se o nalezení svých vzpomínek tolik nesnaží. Ale hra je už rozehrána a nelze ji zastavit a Alice je jedním z klíčů k rozluštění. Ale v žádném případě jediným.
Objevují se nové okolnosti, na povrch vyplouvají tajemství ostatních, jiní se to své snaží co nejdéle udržet v tajnosti. A ke všemu se objevuje někdo, kdo chce tragédii v Sablier znovu sehrát...

Čím vážnější se to stává, tím mluví Emily méně. ~Akira Ishida

Pandora Hearts vychází z příběhů o Alence v říši divů a v říši za zrcadlem od Lewise Carrolla. Většina z postav je spojena s tzv. chains ("potvorami" z Abyss), a mnohé z nich jsou právě postavami z Alenky a mají i některé jejich povahové rysy.

Xerxes je kontraktorem s (Mad) Hatterem (Kloboučníkem), Reim s March Harem (Zajíc Březňák), Vincent s Dormouse (Plch) {přemýšlím zda to bude mít v budoucnu nějakou spojitost, že zrovna Vincent jde ke Xerxesovi a Reimovi to trojice... hm}, hrabě Barma s Dodem, Glenn Baskerville s Jabberwockem (Žvahlav), otec Oze s Gryfonem atd. Setkáme se se Srdcovou královnou, s kočkou Šklíbou, s Valihradem (Humty Dumpty) a pravděpodobně s dalšími, kteří mi při vzpomínání unikli. Ale každopádně se v manze nachází spousta odkazů na předlohu.

Původně jsem tuhle mangu neplánovala číst, ale nějak jsem v prosinci změnila názor a pustila se do ní. A dobře jsem udělala, protože mě příběh úplně vtáhnul do sebe, postavy si mě získaly a ty, které jsem v anime moc nemusela, si oblíbila (Gilbert ♥). Nebo spíš řeknu, není postava, která by mi v manze vadila (kromě toho pitomce, co se objevuje v pozdějších volume a je fanboyem Jacka :D).

Hlavní postavou mangy je Oz Vessalius, hlavní hrdinkou je Alice a jejich tzv. sidekick je Gilbert. Ale manga se nesoustředí jen na tyhle tři, velký prostor dostává můj milovaný Xerxes Break, kterému je věnováno velké množství stránek a o kterém toho možná víme z celé série i nejvíc, a jemuž od začátku série zbývá jen rok života *fňuk*

Vztahy postav jsou různorodé a každý v nich pravděpodobně vyčte něco jiného, někdo zamilovanost někdo jen pouhé přátelství/respekt. Ale osobně si myslím, že tohle je ideální. Můžu si pak myslet své *g*

Začátek se může zdát trochu pomalejší a hodně vysvětlovací, ale řekla bych, že mangaka hledala tu správnou cestu. Ale není to zmatené a všechno na sebe navazuje, a jakmile se přehoupnete přes první tři volume, pravděpodobně vás to už nepustí. Mě nepustilo :D Ale pokud čekáte velké množství akčních scén, hledejte jinde. PH je spíše o hledání a je hodně "upovídaná", což nemusí být pro každého.

Pandora Hearts obrazky
Různé ilustrace... s příběhem souvisí jen některé - ty vlevo dole ne :P Ale to víte, Xerxes jako Kevin vypadal hrozně hezky :D
(c) Jun Mochizuki
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.