Quote of the Week (01)

15. ledna 2011 v 21:33 | Colleen |  Quote of the Week
Pro tuhle sobotu jsem si vybrala všechny ukázky z knihy Po otřesech od Haruki Murakamiho, kterou právě dočítám (chybí mi poslední povídka).

Vtipný moment proto, že mi tak prostě přišel. No řekněte sami ;)
Romantický nemá protentokrát nic společného s láskou, ale s náladou a popisem. Víte, táboráky a oheň mají pro mě vždy romantický nádech.
Silný moment... včera jsem se nad tím na několik chvil zastavila a říkala si, jak moc pravdy na tom je.Vtipný moment

Když se Katagiri vrátil do svého bytu, čekala tam na něj ohromná žába. Vztyčená na zadních nohou měřila jistě přes dva metry. Byla to navíc žába robustní. Hubeňour Katagiri se proti ní se svým metrem šedesáti cítil najednou takhle maličký.
"Říkejte mi Žabáku," přivítal ho tvor pronikavým hlasem.
Katagiri, neschopný slova, zkameněl ve dveřích s pusou dokořán.
"No no, jen se mě nebojte, já vás přece neukousnu. Pojďte laskavě dál a zavřete za sebou dveře," vyzval ho Žabák.
s. 93. Žabák, zachránce Tokia - Po otřesech (Haruki Murakami)

Romantický moment

Trojice mlčky pozorovala horu dřeva. Noviny vzplanuly jako vích, chvíli se kroutily v plamenech, a nakonec se scvrkly a zhasnuly. Chvilku se pak nedělo vůbec nic. Nejspíš z toho nic nebude, blesklo Džunko hlavou. Dřevo asi bylo vlhčí, než se zdálo.
Když už to začínalo vypadat beznadějně, vyrazil najednou jako signál vzhůru sloupek bílého dýmu. Bylo bezvětří, a kouř proto stoupal k nebi jako jediná nepřetržitá šňůra. Někde uvnitř to muselo hořet. Oheň samotný ale ještě neviděli.
Nikdo neřekl jediné slovo. Dokonce i Keisuke mlčel jak zařezaný. Stál tam s oběma rukama v kapsách péřovky, Mijake klečel na písku a Džunko, se založenýma rukama, občas, jako by se rozpomněla, potáhla z cigarety.
Tak jako vždycky myslela i teď na Rozdělat oheň od Jacka Londona. Příběh, ve kterém se uprostřed zasněžené Aljašky pokouší o zapálení ohně osaměle cestující muž. Pokud se mu to nepodaří, čeká ho jistá smrt. Zmrzne. A slunce se chýlí k západu. (…) Celý ten příběh jí sám od sebe jasně vyvstával před očima. Bušení srdce, strach, naději i beznaděj toho muže na pokraji smrti cítila s takovou naléhavostí, jako byly její vlastní. To hlavní a nejdůežitější na celém příběhu ale byl fakt, žesi ten muž v podstatě zemřít přeje.
s. 33-34. Krajina s žehličkou - Po otřesech (Haruki Murakami)

Silný moment

Je to stejně zvláštní věc, takové zemětřesení, viďte. Myslíme si, věříme, že je země pod našima nohama pevná a nehybná. Přece se i říká: stát oběma nohama na zemi. Jenže pak jednoho dne pochopíme, že tomu tak není. Země a skály, se kterými přece nemůže nic hnout, najednou jako by začaly téct. (…) Liquefaction, zkapalnění.
s. 79. Thailand - Po otřesech (Haruki Murakami)

Pro více info o tomhle a dalších meme mrkněte tu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 15. ledna 2011 v 22:39 | Reagovat

Žabák, jo? Asi to brzo vytáhnu z police, i když se chci nejdřív prokousat bichlí Sestry Makiokovy, a samozřejmě Dějiny... Sakra, klidně bych se vrátila o pár let dřív, kdy jsem měla nějaký ten čas a mohla jsem se naučit to, co potřebuju teď :D

2 Colleen Colleen | 15. ledna 2011 v 23:00 | Reagovat

[1]: Jo, Žabák. Byl drsnej :D Asi má oblíbená povídka odtud, i když nevím... budu se nad tím ještě muset zamyslet, protože každá má své kouzlo v něčem jiném.
Ten návrat v čase bych taky potřebovala... :D

3 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 16. ledna 2011 v 9:14 | Reagovat

[2]: Hodil by se, no :D Jinak, co zkoušky? :)

4 Colleen Colleen | 16. ledna 2011 v 10:35 | Reagovat

[3]: Teď mám učící pauzu. Mám z pravěku ve čtvrtek, a pak bych měla mít další hned v pátek, ale musím to nějak pořešit, protože se na ni nestihnu naučit. Jen ještě nevím jak :D
A ještě nějaké zápočty a kolokvia mi zbývají, ale postup do dalšího semestru už mám jistej, takže se moc nenervuju, i kdybych to měla za rok opakovat.

5 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 16. ledna 2011 v 18:50 | Reagovat

[4]: Jejda, pravěk. To bych se šla zabít :D Tak vidíš, šikovná, jsi šikovná, to nějak dáš. Držím palce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.