Zura ja nai, Zurako da!

4. února 2011 v 21:19 | Colleen |  O všem a o ničem
Tak jsem dneska byla úspěšně neúspěšná a asi si podle vzoru obrozenců vezmu "vlastenecké" jméno Tuposlava. Nevadilo by mi, kdybych to neuměla, kdyby ten test byl těžký, ale to bylo tak primitivní! *mlátí hlavou do stolu* A proč jsem to teda nedala? Zakroužkovala jsem správné odpovědi, a pak nad tím začala hluboce přemýšlet. A to se nemá. Říkám si to už tolik let a stejně to dělám znova a znova. Takže naposledy - neopravuj už zakroužkované odpovědi!!! Nikdy se to nevyplatí!
únorový přírůstek
No ale má to i svou výhodu. K ukončení je třeba odevzdat i seminární práci, kterou samozřejmě ještě nemám (ale začala jsem na ní pracovat) - nebyla motivace a jsem líná jak veš. Takže s takovou ji nemusím dopisovat a budu mít na její napsání ještě celý rok. Nebo se dokopu, napíšu ji a půjdu na třetí termín... jenže to už bude třeba 11 bodů ze 13. No, uvidíme... prosinec 2011 to jistí vždycky... :D /konec normálního života

Dneska jsem si z pošty donesla čtyři nové přírůstky do knihovny. Viz foto.
Uprostřed je Já, Claudius od Roberta Gravese, které jsem dostala minulý týden k narozeninám od maminky (:)). Tuhle knížku už jsem četla před několika lety a strašně se mi líbila, takže když jsem ji viděla v knihkupectví, musela jsem si o ni říct. Claudius je totiž děsně bezva. A aspoň si znovu připomenu římské císaře, když mám v následujícím semestru starověk.
Sedmé volume Saiyuki jsem si koupila sama a teď mi ještě zbývá osmé, které nemají na bookdepository na skladě :/ Jestli ho brzy nedodají, budu se muset poohlédnout jinde.
A zbylé tři knížky mi dal k narozeninám bratr. Vím, že oba díly od Rob Thurmanové jsou přeložené do češtiny, ale když obě anglické vyšly cenově za jednu českou, tak ten originál holt vyhrál.

Jak napovídá název článku, začala jsem se na Crunchyrollu koukat na Gintamu. Teda ne nijak postupně, jen na vybrané díly - ty, které mají velké množství Katsury. Proč Katsury? Za prvé: Ishida Akira. Za druhé: naprosto dokonalá postava. Za třetí: jeho povaha = ♥ Za čtvrté: xxx ja nai, Katsura da! (ne, nikdy mě to neunaví :P)
Jasně, Gintoki, Hijikata, Kondou (lol, Gorila gorila gorila. Chiba Susumu = ♥) jsou taky fajn, ale Katsura je prostě předčí. Ore wa Katsura Katsura Katsura da!

Tento týden se Teaser Tuesday nekonalo a zítra se nebude konat ani Quote of the Week, protože jsem tenhle týden se čtením zahálela. A v pondělí mám zkoušku, takže bych se o víkendu měla učit... To "měla" je v té větě zásadní.... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áňa Áňa | Web | 4. února 2011 v 21:28 | Reagovat

Pěkný blog =)

2 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 5. února 2011 v 1:14 | Reagovat

Ehm, mám podobný problém. Takhle jsem pokazila státní generálku z češtiny. A hodně :D A pokazím tak vždycky všechno, takže beztak to tak dopadne i s přijímačkama. No, držím ti palce, ať se ti to povede a rozhodneš se co a jak, správně :)

Kukáš na tu Gintamu, jo? Já už si ji pomalu nepamatuju. Mám dojem, že už si totiž nepamatuju ani vlastní jméno :D

3 Colleen Colleen | 5. února 2011 v 14:47 | Reagovat

[2]: Dík. U přijímaček se nevracej k odpovězeným věcem... :P třeba ti to dopadne jak mně a ani ten čas vrátit se mít nebudeš (to je ale to nejlepší).

No, koukám, ale na všech 200 dílů koukat fakt nebudu. Beru to tak různě na přeskáčku a fakt jen to, kde je hodně Katsury :D

4 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 5. února 2011 v 16:23 | Reagovat

[3]: Díky :D Ale myslím, že ten čas mít budu, protože udělám kulturní znalosti a budu sedět a čekat :D

Jo tak, já to taky nenakoukala celé absolutně perfektně. Protože je to fakt o ničem, jen tak pro zasmání :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.