Knihy, Japonsko, knihy, manga

11. března 2011 v 22:17 | Colleen |  O všem a o ničem
Zdravím!
Zase jsem se nějakou dobu neozvala, ale škola mě zaměstnává, nebo spíš ani ne tak škola jako různá povinná četba a další povinné "úkoly", které mi zaberou i celé dny. Minulý týden jsem dokončila básnickou sbírku a ještě dvě mě čekají, dneska Hodinu tance a lásky, ke které jsem dokonce napsala cosi jako recenzi. A pokud to z ní nejde vyčíst, tak vězte, že se mi knížka moc líbila a až seženu film, možná bude recenze i na film ;)
HTaL na konci obsahuje takový zvláštní bod, který jsem v žádném případě nečekala. Kdo by taky čekal bisexuální postavu, že? Ale každopádně jsem si na sebe asi upletla bič, protože by mě zajímalo, jak tohle budu interpretovat :D Teda ne tu bisexualitu, ale celou knížku. No ale to mám za to, že jsem si nezjistila o čem to, než jsem si ji půjčila. Poznámka do budoucna - nepůjčovat si knihy na rozbor jen podle názvu :D Ale aspoň je tu vidět, že i název díla je důležitý...

A protože je tenhle článek takový delší, tak ještě před perexem:
Kamarád je momentálně v Japonsku, naštěstí ne v postižené oblasti, ale je to zvláštní, mít známého někde, kde zrovna zasáhla přírodní katastrofa (ano, i povodně v ČR se naštěstí mé rodině a známým vyhnuly). Každopádně, mé myšlenky jsou v Japonsku s mými několika internetovými známými a oblíbenými mangakami a seiyuu, a s jejich rodinami a přáteli. Stejně tak se všemi Japonci.


Dneska jsem si tak projížděla web a našla pár knížek a mang, které v brzké době vyjdou a které si chci pořídit. O některých vím už dýl, ale teď si tu chci udělat seznam, abych pak na ně nezapomněla:

Nemilovaná - Villette 1 od Charlotty Brontëové
Lucy Snowová vyrůstá u své kmotry, kde je jejím hlavním úkolem vychovávat malou Paulinu, dceru rodinného přítele. Když se Paulinin otec odstěhuje do Evropy, Lucy si musí hledat jiné živobytí a nastoupí jako pečovatelka. Po smrti dámy, o niž se stará, se Lucy rozhodne, že změní svůj život, a odcestuje do Evropy. Na lodi se spřátelí s mladou dívkou Ginevrou, která jí poradí, ať zkusí štěstí jako vychovatelka v penzionátu madam Beckové ve městě Villette. Nenápadná, tichá a přemýšlivá Angličanka madam Beckovou zaujme, Lucy u ní získá práci a objevuje nový svět a s ním i nové lidi: muže, jenž si říká Dr. John a snaží se získat srdce krásné, leč koketní a povrchní Ginevry, a také monsieura Emanuela, charismatického učitele literatury. Bude Villette místem, kde Lucy najde své životní naplnění a snad i velkou lásku? (knizni web)
Tahle knížka je od Brontëové má nejoblíbenější. Kam se hrabe Janička, když máme Lucinku? Kam se hrabě pan Rochester, když máme monsieura? Ne vážně, poprvé jsem Villette četla jako dvanáctiletá třináctiletá, kdy jsem si v knihovně půjčila takový pochybný svazek, a od té doby jsem se k němu vracela několikrát. A teď jsem se dozvěděla, že verze, kterou jsem tolikrát četla, nebyla ani kompletní, ale upravená a zkrácená, a teď vyjdou díly tři. A doufám, že všechny a brzo. Takže Villette, příští týden (spíš až ten další) si pro tebe půjdu. // vychází 18. 3.
pozn. Když mě dneska Lomeril tak nějak připomněla RW, tak si uvědomuju, že tahle knížka tu mou šílenost hodně inspirovala. To jen tak mimochodem :P


Orel Deváté legie - Rosemary Sutcliffová
Římskou Británií zmítají nepokoje Devátá legie se vydala na mlhou obestřený sever Británie - a nikdo o ní už nikdy neslyšel. Čtyři tisíce mužů zmizely a s nimi i jejich standarda - orel. Tuto záhadu nikdo nedokázal objasnit… Marcus musí vypátrat, co se stalo s jeho otcem, který ztracené legii velel. Vydává se proto do neznámé země na nebezpečnou výpravu a nikdo nepředpokládá, že se z ní ještě někdy vrátí. (knizni web)
U téhle knížky teda netuším, o co jde, ale kdo by odolal římským vojákům v Británii? :P Tady sice netuším, zda si ji pořídím, nebo počkám, až se objeví u nás v knihovně, ale určitě ji budu sledovat.
A kupodivu se mi líbí i obálka. Nemám moc ráda obálky s fotografiemi modelů, ale možná je to proto, že to jsou chlapi, a ne zmalované holky, které často vypadají dosti zvláštně... ok, ok, totálně zaujatá, protože špinaví chlapi v brnění, to je moje :P // vychází 16. 3.

Manga
Seven Days: Friday - Sunday - Takarai Rihito, Tachibana Venio
Yuzuru Shino je na povrchu pohledný, ostatním dívkám se jeví jako princ z pohádky, a když jej některá vyzve na rande, předpokládá, že její představy Yuzuru naplní. Jenže opak je pravdou. Yuzuru je ve skutečnosti náladový, rýpavý a vysloví vše, co má na mysli, aniž by předtím myslel, a sen každé dívky se rychle rozplyne a ona se s ním rozejde.
Když Yuzuru zaslechne o o rok mladším Toujim Seryou, o kterém se říká, že když jej dívka vyzve v pondělí na rande, tak s ní jeden týden chodí, ale v neděli jí oznámí: Nemohl jsem se do tebe zamilovat, bude lepší, když se rozejdeme, začne se o něj zajímat a hned ten den (pondělí) se ho zeptá, zda by s ním nechodil.
Yuzuru to ale myslí jen v žertu a chce vědět, jak Seryou zareaguje, ale Seryou jeho otázku vezme vážně a začne se podle toho chovat. Oba dva se začínají blíže poznávat, objevují dobré věci a zlozvyky toho druhého a jsou k sobě pomalu přitahováni. Stačí týden na to, aby se dva lidé do sebe zamilovali? Co ale až přijde neděle? (moje shrnutí)
O téhle manze jsem tu mluvila už několikrát, první volume mám už doma, a jsem hrozně ráda, že vyjde i druhé (stále nemůže odpustit Tokyopopu, že nevydá 10. volume Saiyuki Reload!). // vychází 24. 8.

Pak je ještě pár, o kterých zatím přemýšlím:
Rabbit Man, Tiger Man vol.1 - Akira Honma // 23. 5.
I když většinou nemám ráda super!seme + super!uke, u téhle mangy mi to vůbec nevadí. Je taková roztomilá *g*
Bad Teacher's Equation (omnibus) - Kazuma Kodaka // 15. 5. | 19. 9. | 17. 1. 2012 | 15. 5. 2012 | 19. 9. 2012
Kusatta ♥ Atsushi a "Maa-chan" jsou nezapomenutelní.

Hm, nakonec jich není tolik (taky proto, že jsem to zredukovala :D)

V nejbližších dnech můžete čekat další část Skarry Sky. Uvidíme, jak drsně se do toho opřu :D Asi moc ne, protože to mám jako odpočinkové koukání, ale uvidíme...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 11. března 2011 v 23:08 | Reagovat

Já brečím dneska celé odpoledne. Jednak už jsem psychicky na dně. Je půlka března a já neumím nic. Prostě nic, jsem v háji, jsem blbá, neodmaturuju a nedostanu se na výšku. A do toho to Japonsko. No modlím se za všechny lidi, kterých si tam vážím :(

Páni, Seven Days bych si už fakt měla přečíst, už fakt jo, ale jak jsem psala výš, nemám na to čas, stačí, že pořád rozkoukávám nové věci. Hm, tím pádem nemám čas ani na Starry Sky a Star Drivera, ale hlavně že pořád čumím na filmy a dorama. Si rozbiju notebook a hned se začnu víc učit. I když, nejsem si jistá, zdali to u mě ještě víc jde...

2 Colleen Colleen | 11. března 2011 v 23:27 | Reagovat

[1]: Oni jsou vesměs všichni v pořádku, někteří se teda nemůžou dostat domů, protože nejezdí spoje, ale tak přečkat noc na pracovišti není až tak velká cena. Hlavně jsem ráda, že většina co "znám" je v pořádku. Díky bohu za twitter a podobné.

Nádech, výdech... to zvládneš. Víš, co pomáhá? Odpojit internet ;) :D
Seven Days ti neuteče, nech si ho jako odměnu :)

3 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 12. března 2011 v 10:36 | Reagovat

[2]: No, aspoň že tak :)

No jo, to bych mohla, ale to už by pak ze mě byl absolutně workoholik, když já přijdu domů, naobědvám se, pak se učím, učím, učím, navečeřím se a totálně vyčerpaná padnu do postele aspoň s filmem. Můj problém je v tom, že já, i když to budu umět, tak budu v depresi, že neumím nic. Jakožto každá písemka z češtiny "Neumím nic, já tam žádného toho člověka neznám", bum - jedna. V životě jsem z toho neměla jinou známku :D Nevim, na maturu se připravuju poctivě, to jo, ale stejně si budu dál myslet, že jsem blbá a k ničemu, pokud mě bude matikář terorizovat (asi stejně propadnu...). Sakra, mám volný víkend, no, to abych otevřela analytickou část TSP a konečně ji pochopila :D

4 Colleen Colleen | 12. března 2011 v 11:09 | Reagovat

[3]: Oni vás ještě otravují s nematuritními předměty? U nás už pomalu přestávali...

5 WelWetkaAa-hime WelWetkaAa-hime | Web | 12. března 2011 v 11:13 | Reagovat

[4]: Tak od společenských věd mám pokoj už delší dobu, ale to mám stejně na přijímačkách, takže to je jedno, z fyzikou přestala otravovat tento týden, to jsem oslavovala. V biole ještě potřebuju dvě známky (referát a buď konec ekologie, nebo závěrečná písemka z ekologie, to se teda učit nebudu :D), v dějepise jednu (Češi za druhé světové. Zbytek už je víceméně maturitních. Jen matikář prostě otravuje a nadává, že nás nepustí k matuře, že jsou to tak lehké věci, co máme a nespočítáme to...

6 Adam Adam | E-mail | 8. dubna 2011 v 23:58 | Reagovat

Zdravím a informuji formou dokumentu o dalším problému lidstva: http://dokumentarni.tv/zivotni-prostredi/co-to-na-svet-sprejuji-what-in-the-world-are-they-spraying

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.