Anime

Shining Tears X Wind

29. ledna 2011 v 12:36 | Colleen
Kiriya&Souma&Trihart
Ve městě Tatsumi mizí lidé. Kiriya má sen, ve kterém se mu zjeví krásná dívka se špičatýma ušima. Najde se kniha, která mluví o alternativním světa. A Mao, hledající svého dlouho ztraceného přítele Zeroa, přijde do našeho světa. Co ale nečeká je setkání se Soumou a Kurehou, které neplánovaně vezme zpět do svého světa spolu s ní. Teď musí Souma a Kureha najít cestu zpět. Ale cesta zpět je těžší, než se čekalo, protože temnota se rozmáhá, a oni se musí postavit svým přátelům. (přeloženo - kostrbatě - z ANN)

Při prvním pohledu na anime:
  1. Super, Akira Ishida a Souichirou Hoshi.
  2. Fantasy.
  3. Kresba ujde.
  4. Cestování do jiných světů mám ráda.
  5. Ale co ty holky - harémovky nemusím.
  6. Some episodes are soooooo gay, tvrdí nějaké fórum.
  7. I'm in :D
(Nenásleduje recenze... fakt ne, je to jen hloupá slátanina několika vět, které za moc nestojí.  Důvodem je jen, abych měla po ruce WTF moment číslo jedna. Není třeba zmiňovat, že článek obsahuje spoilery.)

Kuragehime

31. prosince 2010 v 17:33 | Colleen
Amars
Každá dívka vyroste v krásnou princeznu. To je věta, která Tsukimi Kurashitě zůstala po její mamince. Ale při Tsukimině dospívání se někde stala chyba a ona mezi ty krásné princezny, které zaplňují ulice Tokya, nepatří.
Tsukimi nosí pytlovité oblečení, dva tlusté copy a brýle. Je antisociální, s muži, kromě svého otce, nepromluvila už léta a žije v domě společně s dalšími čtyřmi mladými ženami. A všechny do jedné jsou otaku. Tsukimi je zamilovaná do medúz a ví o nich naprosto všechno, Mayaya je posedlá vším, co má co do činění s Romancí tří království, Chieko miluje japonské panenky a obléká je do tradičních japonským kimon, Banba je blázen do vlaků a kdykoliv vidí Jiji starého muže, rozbuší se jí srdce. Ke všemu v podkroví žije tajemná, šestá osoba, která je BL mangakou. Nikdy nevychází z pokoje a nikdo z děvčat ji nikdy neviděl, mluví s ní skrz popsaný papír, jež podstrčí pode dveřmi. A k tomu všemu navrh do domu nesmí vkročit žádná osoba libující si v módě a nedejbože muž. Pokud by se tak stalo, všechny mají obranný reflex. Zkamenět.

Genshiken

15. července 2010 v 20:53 | Colleen
genshiken
(z leva: Madarame, Tanaka, Ohno (vzadu), Ogiue, Kuchiki, Sasahara, Kugayama (vzadu), Kousaka, Saki, Sasaharova sestra, která se objeví v první řadě)
Genshiken, Genshiken OVA, Genshiken 2

Na tohle anime jsem narazila čistě náhodou, když jsem se zas jednou probírala rolemi jednoho ze seiyuu. Zaujal mě název a po rozkliknutí se přede mnou objevilo anime o otaku pro otaku. Chvíli jsem váhala, protože anime o otaku libující si v eroge/hentai hrách a plné fanservisu pro mužskou část publika není zrovna můj šálek čaje a nedívám se na ně, ale nejsem zase až tak plná předsudků, abych to nezkusila. Vždycky můžu přestat, že?

Anime začíná nástupem Kanjiho Sasahary na vysokou školu v Tokyu, kdy si hledá nějaký klub, do kterého by mohl vstoupit. Shodou náhod narazí na klub s názvem Genshiken (zkratka pro Společnost pro studie moderní vizuální kultury), který spojuje anime, mangu a hry do jednoho. Členové tráví svůj volný čas hraním her, diskutováním, pro ně hitových, anime a mangy Kujibiki Unbalance, stavěním modelů Gundamů a "slintáním" nad různými doujinshi.

Executive Committee

4. července 2010 v 10:55 | Colleen
aka Araiso Private High School Student Council Executive Committee

Kubota - Tokito
Mangakou k tomuto anime je Minekura Kazuya, která patří mezi mé oblíbené z jednoho prostého důvodu - Saiyuki - takže když jsem objevila, že tyhle OVA jsou také od ní, neodolala jsem a podívala se na ně.

Už podle názvu můžete vytušit, že se příběh odehrává na střední škole, a hlavními postavami jsou Kubota (brýlatý) a Tokito, členové tzv. Executive Committee, které má za úkol udržovat ve škole pořádek, rozehnávat rvačky a chránit slabší před silnějšími.

OVA jsou dvě a každá z nich stojí sama o sobě.

V té první je na škole období sportovního dne a Kubota s Tokitem zajistili, aby se všichni studenti účastnili některého z nabízených sportů. S tím ale přícházejí problémy.
Hlavní rváč na škole, Ootsuka a jeho gang, kterého Tokiho s Kubutou už několikrát porazili a překazili mu plány, se jim chce nějak pomstít. Rozhodl se, že nejlepší bude účastnit se basketbalu a násilně se zbavit všech protivníků, až Tokitovi s Kubotou nezbyde nic jiného, než hrát proti němu. Vyjde mu jeho plán?

Druhá OVA má trochu nadpřirozený charakter. Tentokrát Executive Committee vyhání ze školy duchy. Jsou to ale opravdu duchové nebo jen studenti na nočních schůzkách?

Podle popisu to nezní nijak zajímavě, ani nevím, které skupině diváků bych to přímo doporučila, ale pokud jste viděli Saiyuki, máte rádi školní komedie, nevadí vám trocha shounen ai, která je spíše pro komediální účely, tak tomu dejte šanci :)

Night Head Genesis

10. června 2010 v 15:22 | Colleen
Říká se, že 70% mozkové kapacity člověka je nevyužito. Pokud lidé vládnou neuvěřitelnou silou, leží právě v téhle části. Těchto 70% nevyužité mozkové kapacity je známo jako... Night Head Genesis.

Night Head Genesis

07-GHOST

13. března 2010 v 20:17 | Colleen
předloha: manga 07-GHOST - Yuki Amemiya (story) a Yukino Ichihara (art)
žánr: fantasy, bishounen
rok výroby: 2009
počet epizod: 25
délka epizody: 23 minut


07 Ghost patří mezi anime, kde jsou všechny postavy muži a všichni bishounen (krásní jako obrázek). Ženských postav je v tomhle anime pramálo a za zmínku stojí snad jen tři jeptišky a cosi jako mořská panna.
Co stojí za vyzdvihnutí je podle mě originální místo odehrávání, což je kostel (doufám, že teď nepřestane číst dál :D).


 
 

Reklama