Knihy

RC recenze - Inkarceron

25. března 2011 v 17:22 | Colleen
Autorka: Catherine Fisherová
Série: Inkarceron, díl první
Žánr: sci-fi/fantasy, dystopie
Nakladatel: Knižní klub (odkaz)
Datum vydání: květen 2011

Ráda bych poděkovala Knižnímu klubu za poskytnutí "předsignálního výtisku".

Léta zuřivosti skončila a nic už nebude jako dřív. Válka vyhlodala Měsíc a zastavila příliv a odliv. Musíme usilovat o prostší způsob života. Musíme se stáhnout do minulosti, kde mají všichni a všechno své místo, kde vládne pevný řád.
Svoboda je malá cena za přežití.
Výnos krále Endora
(s. 83)

~Každá společnost má svou vlastní představu o míru.~

Po poslední válce bylo třeba zastavit další rozvoj technologie. Svět se vrátil do doby, kdy se z místa na místo přepravovalo kočáry taženými koňmi, do doby korzetů a svíček a vše začalo být řízeno Protokolem. Poslední velký projekt lidstva byl Inkarceron. Rozlehlé vězení s umělou inteligencí, kam byli odstraněni vrazi, lupiči, násilníci a každý, kdo nějakým způsobem nevyhovoval. Společně s nimi vstoupilo dovnitř sedmdesát Sapientů, moudrých a vzdělaných, a dohromady měli v Inkarceronu vytvořit Ráj.

Uběhlo víc jak sto padesát let a Inkarceron má k Ráji daleko. Vězení své mrtvé "recykluje" a nic nemůže dovnitř ani ven. Dochází mu organické látky a rodí se nové děti s kovovými částmi těla. Všude je bída, špína, nemoci. Mnozí už ani nevěří, že nějaké Venku existuje. Ale jsou tu pořád tací, kteří chtějí následovat stopy Sapphiqua, jediného, komu se povedlo kdy Uniknout, a spatřit hvězdy na noční obloze.

Královský slib

16. března 2011 v 9:46 | Colleen
Originální název: The Constant Princess
Autor: Philippa Gregory
Žánr: historický román
Vydáno v Alpressu v roce 2007
(česká obálka pod perexem, protože tahle je hezčí :D)

Španělská princezna Catalina přijíždí jako šestnáctiletá k anglickému dvoru, aby se provdala za nejstaršího královského syna. Je krásná, hrdá a vášnivá, že po ní zatouží sám panovník. Ale její manžel se k ní chová chladně a odměřeně a Catalina se cítí osamělá. Jenže osud připravil půvabné princezně daleko větší zkoušku, než je stesk po domově, a Catalina zůstane bez ochranné manželovy ruky uprostřed dvorních intrik. (anotace z obálky knihy)

~Slova mají váhu, co člověk jednou vysloví, nemůže zůstat nevyřčeno, význam slova je jako kámen hozený do rybníka: po hladině se šíří kruhy a nelze předvídat, na který břeh narazí.~
s. 329

Nightrunner I - Luck in the Shadows

22. ledna 2011 v 23:02 | Colleen
Luck in the Shadows
Název: Luck in the Shadows // Štěstí ve stínech
Autor: Lynn Flewelling
Série: Nightrunner // Noční běžci
Díl: první
žánr: fantasy, dobrodružství, tajemno
jazyk, ve kterém jsem to četla: anglický

Když je mladý Alec z Kerry uvrhnut do vězení za zločin, který nespáchal, je si jistý, že jeho život skončil. Ale jedna věc, kterou nečekal, je jeho spolubydlící v cele.
Špeh, podvodník, zloděj a šlechtic Seregil z Rhíminee je mnoho věcí - žádná z nich předvídatelná. A když se nabídne, že vezme Aleca jako svého učně, věci už nikdy nemusí být stejné ani pro jednoho z nich.
Alec brzy cestuje po cestách, o kterých nevěděl, že existují, směrem k válce, o které netušil, že se rodí.
Zakrátko se se Seregilem zapletou do věcí, které sahají hlouběji, než si mohli představit, a pokud neuspějí, může je to stát víc, než jejich život. Ale štěstěna je nepředvídatelná stejně jako Alecův učitel, a protentokrát se může objevit štěstí ve stínech.
(volně přeloženo z obálky knihy)

Co plánuji číst... 2011

20. ledna 2011 v 21:10 | Colleen
Co plánuju číst v následujících týdnech, měsících... 2011
(většinou už mám doma a čekám, až dočtu rozečtené)

Seznámek je pouze orientační... nemyslím si, že nejprve přečtu tyhle knížky, a pak se vrhnu na nějaké jiné. Při příští návštěvě knihkupectví (bookdepository) si zase přinesu (nechám poslat) domů něco nového, co tyhle všechny předběhne :D

Knižní meme v roce 2011

15. ledna 2011 v 21:26 | Colleen
Rozhodla jsem se, že v roce 2011 budu blog orientovat více na knížky (ale ne že bych s anime nebo mangou přestávala, to v žádném případě. Stále potřebuju svou dávku oblíbených seiyuu a BL :D). Takže jsem si prošla několik blogů a narazila na několik zajímavých challenge a meme.

První je, už níže zmíněná, Books In My Thoughts, kde budu odpovídat na několik otázek o každé knížce, kterou v roce 2011 přečtu. Přece jen, ne o každé knížce má člověk co říct, a ne o každé se mu chce psát recenze (aspoň mně se kolikrát nechce).

Další, tentokrát spíše meme, je TEASER TUESDAY. Jak už název napovídá, jedná se o meme, které budu (snad) zveřejňovat každé úterý. Pořadatelkou tohoto meme je shouldbereading. A o co se jedná?
• Vezmi knihu, kterou právě čteš.
• Otevři ji na nějaké straně.
• Napiš a zveřejni jakékoliv dvě věty na oné stránce.
Dávej si pozor, abys nezveřejnila nějaký velký spoiler. Nechceš přeci knihu zkazit ostatním.
• Samozřejmě prozraď i autora a název knihy, aby si ostatní, pokud by je tvá ukázka zaujala, mohli knihu přidat na svůj to-read list.A poslední je sobotní QUOTE OF THE WEEK z dílny Judit.
• Postnout 1 vtipný výrok z knihy.
• Postnout 1 romantickou scénu z knihy.
• Postnout 1 výrok, který vás donutil zamyslet se, nad kterým jste se pozastavili, který pro vás něco symbolizoval...

Scarlet & The White Wolf I

11. prosince 2010 v 19:10 | Colleen
Scarlet & The White Wolf
první kniha v sérii Scarlet & The White Wolf (zatím jsou vydané tři)
autorka: Kirby Crow
žánr: fantasy
jazyk, ve kterém jsem to četla: angličtina (česky nevydáno)

Scarlet je cestující obchodník, milý, upřímný, nezkažený, který se jednou za čas vrací domů a dává svůj výdělek svým stárnoucím rodičům, kteří žijí ve vesničce Lysia a vychovávají jeho mladší sestru. Při jednom takovém návratu se dozví, že cestu na druhou stranu od vesnice hlídají "banditi" v čele s Liallem a vybírají "mýtné" za průchod.
Při první cestě kolem banditů je Scarlet rozhodnut jim zaplatit, ale když jejich vůdce vidí jeho krásnou tvář, řekne, že chce zaplatit polibkem. Scarlet odmítne a snaží se vymyslet jiné způsoby, jak se dostat na druhou stranu. A bitva mezi jejich vůlemi začíná, ale to, co začalo jen jako věta, pronesená skoro v žertu, málem skončí Scarletovou smrtí.
Do toho přijde tragédie měnící Scarletovi život a čeká ho rozhodnutí, co se svým životem dál. Přizná si konečně, kým opravdu je, nebo bude celý život žít v klamu?

 
 

Reklama