Manga

Rabbit Man, Tiger Man

11. července 2011 v 13:52 | ColleenRabbit Man, Tiger Man
volume 1
mangaka: Akira Honma
vydalo Juné 2011


Při návratu z práce doktor Uzuki najde na zemi ležet postřeleného muže. Celá situace mu přijde děsivá, ale snaží se mu pomoci. Ze zraněného muže se vyklube člen yakuzy (japonské mafie) s obrovským tetováním tigra na zádech, jehož pohled by dokázal snad i zabít. Uzuki, i když vyděšený, ukradne z nemocnice pomůcky a muže ošetří a dřív než stačí myslet mu řekne i své jméno a místo kde pracuje. Při odchodu ho zakryje svým pláštěm a myslí, že tím to končí.
Yakuzák Nonami se ale do svého zachránce tak trochu zamiloval, protože jak už to tak občas v některých příbězích bývá, drsní chlapi mají slabost pro roztomilé věci, a jeho zachránce mu připomínal plachého, bílého králíčka.
Druhý den sedí Nonami v nemocnici, kam přivedl jednoho ze svých mužů, aby mu sehnal pokoj a měl tak možnost trávit v nemocnici čas a hledat svého "králíka". Uzuki je zprvu vyděšený, protože si myslí, že ho yakuzák přišel zabít, ale vzápětí se dozví, že yakuzák hledá ženu Suzuki (protože jeho jméno předchozí večer přeslechl a na obličej si nevzpomíná), tak si trochu oddechne, ale jeho nadřízení mu přidělí starání se o yakuzákova poskoka Takanoriho "Taka" Furuyu.
Jak to nakonec všechno dopadne?

První volume obsahuje tři kapitoly (ukončené cliffhangerem :/), krátké omake a jednorázovku s omakem, která s hlavním příběhem nemá nic společného.
Pokud byste čekali nějakou "hot action", běžte o dům dál. Tahle manga je spíš komedie, ale protože tu máme yakuzu a umírající hlavu rodiny, na pozadí se nám objevují spory, které budou více rozvinuty v následujím volume.
Manga se čte lehce, nejsou zde žádné divné obraty, ani pomíchané bublinky (yay!) a celkově se anglický překlad povedl (koho to zajímá? Stejně si seženete scanlation :D), a i když jsou některé věci docela klišé, to, že seme ukeho hned nerejpne je pěkné osvěžení.
Taka, naše vedlejší postava, září snad ještě víc, než hlavní postavy, a celkově stojí tato manga za přečtení.

Pandora Hearts

27. ledna 2011 v 12:06 | Colleen
Pandora Hearts
Pandora Hearts

mangaka: Jun Mochizuki
žánr: fantasy, tajemno, shounen
počet volume: v Japonsku 13, v USA 4, stále serializováno (ke dni 27. 1. 2011)

*může obsahovat spoilery, ale nijak vážné*

Když aristokrat dosáhne věku patnácti let, je představen společnosti. Tenhle den právě čeká Oze Vessalia. Jakmile je oslava v plném proudu, objeví se tajemné postavy v čevených pláští a uvrhou Oze do Abyss, místa, které existuje mimo čas, a jen málokomu ze z něj podařilo dostat zpět, s tím, že se dopustil hříchu.
Oz, zmatený, bloudí zákoutími Abyss a snaží se dostat ven. Potkává dívku Alici, která s ním, pod podmínkou, že ji vezme s sebou a pomůže jí najít její ztracené vzpomínky, vytvoří pouto a dostane je z Abyss. Alice ale není tím, kým se zdá být...
Osudy mnoha lidí se začnou proplétat a pravda stará sto let se začíná drát na povrch.

Olympos

31. srpna 2010 v 20:40 | Colleen
Apollon
Olympos

mangaka: Aki
žánr: josei, mytologie, fantasy
počet volume: 2
stav: dokončeno

(obsahuje slabé spoilery pro první dvě kapitoly)

Heinz je mladý muž, který má sen objevit dlouho ztracené město, a tím získat bohatství a slávu, které by mu pomohly k tomu, aby mohl pojmout za manželku svou dětskou lásku Minu. Proto se modlí k Bohu a slibuje mu, že udělá cokoli bude v jeho silách, pokud mu splní jeho přání. Najednou se ozve hlas nabízející mu, zda se pokusí přesvědčit někoho, žijícího v uzavření, aby vyšel ven. Heinz souhlasí a najednou se před ním zjeví krásný mladík, políbí ho na ústa a přenese ho do zahrady plné květin, kde je stále noc.

Wild Adapter

7. srpna 2010 v 11:26 | Colleen
Wild Adapter
Protože jsem poslední dobou velká fanynka Kazuyy Minekury, je samozřejmé, že musím zmínit i její druhou nejdelší sérii - Wild Adapter.

Název: Wild Adapter
Mangaka: Kazuya Minekura
Žánr: akční, mystery, drama, shounen ai (snadno přehlédnutelné)
Přístupnost: 18+ (píše to zadní stránka mangy od Tokyopopu :P)


Příběh: Wild Adapter se odehrává v japonském městě Yokohama v roce 1997, ale začátek příběhu spadá už do roku 1995, kdy je Makoto Kubota pozván, aby se přidal k yakuze - ke skupině Izumo - jako vedoucí jejich mladších členů. Jeho zástupce Nobuo Komiya je k němu zprvu nedůvěřivý, ale následně jej Kubota začne zajímat a fascinovat, a nakonec na něj nedá dopustit.
Yokohamou putuje droga, zvaná Wild Adapter, a každý, kdo si ji vezme se změní v zuřivé zvíře, tělo mu poroste chlupy, narostou mu drápy a jeho orgány vybuchnou. Policie se to snaží vyšetřovat a udržovat informace před veřejností v tajnosti, ale yakuza o nové droze ví a chce ji, protože nepochází od nich. A nejenom Izumo, ale i Tojou, které ovládá druhou polovinu města.
Díky Komiyově matce se Kubota dostane do kontaktu s Wild Adapter, ale než začnou jít věci do tuhého, po jisté události, se rozhodne yakuzu opustit, a to na začátku roku 1996, kdy nám na scénu nastupuje druhá hlavní postava příběhu, Tokito. Poprvé ho vidíme v roce 1995 v Tokyu na útěku, ruku porostlou chlupy a nehty proměněné v drápy, a v lednu 1996 jej Kubota najde na ulici a vezme jej domů. Tokito nemá žádné vzpomínky (i jméno mu musel Kubota dát), ale oba předpokládají, že jeho ruka má co do činení s Wild Adapter...

Saiyuki Gaiden

23. července 2010 v 21:38 | Colleen
~Můžeš se někomu stát jeho sluncem?~

mangaka: Kazuya Minekura
žánr: josei, tragédie, drama, přátelství
počet dílů: 4 volume

"Nuda by člověka i zabila" jsou slova, která provází klasický den Konzena Doujiho, muže, který většinu svých dní tráví zavřený ve své kanceláři a razítkuje dokumenty, muže, který se nikdy nepozastaví a neobdivuje krásu květin, nezajímá se o ostatní, nepustí si nikoho k tělu, dokonce jej nezajímá ani chuť dobrého vína. Dokud nepřijde ten osudný den, kdy jej jeho teta, Milosrdná bohyně Kanzeon Bosatsu, dotáhne do přijímací síně, kam jeden z cestovatelů donesl dítě ze světa pod nebem. Kacířské dítě se zlatýma očima zrozené z kamene na vrcholku hory, jež není ani člověkem, ani démonem, vládnoucí ohromnou silou.
Než se ale Kanzeon stačí rozhodnout, co s oním dítětem udělat, chlapec natáhne ruku směrem ke Konzenovi se slovy: "Páni, tvé vlasy září jako slunce" a hrst mu jich vyškubne. Konzen začne vidět rudě, ale Kanzeon je pobavená a rozhodne se dítě vložit Konzenovi do péče. A jeho dny plné nudy končí.
Dítě neposedí a rádo prozkoumavá palác, ve kterém Konzen bydlí. Při jednom ze svých průzkumů se dostane do místnosti, kde narazí na chlapce v jeho věku, který se v ní schovává před svými pronásledovateli, kteří jej chtějí potrestat za pomalování obličeje nebeskému císaři. Chlapec se mu představí jako Nataku a zlatooké dítě zjišťuje, že ono nemá jméno, které by mohlo svému prvnímu kamarádovi dát, proto, když se vrátí ke Konzenovi, ho peskuje tak dlouho, dokud jej nepojmenuje Goku.
 
 

Reklama