O všem a o ničem

prokrastinace....

29. dubna 2011 v 20:58 | Colleen
Tatsuhisa Suzuki ♥♥♥

Probojoval se do mé TOPky seiyuu. Asi vám jméno nic moc neřekne, protože anime rolí nemá zas tolik, ale ty, které vám něco říct můžou: Viscount Druitt z Kuroshitsuji, Yuuji z Baka to Test, Saitou z animixu DASH! Taky mluvil Pearla ze Saint Beast, ale kdo té potvoře na rameni Pandory věnoval špetku pozornosti? Já ne :D Saint Beast je pro mě Judas (Judas/Shin) a tím to tak končí...
Věc druhá. Dobře zpívá. Nazpíval OP k Sukisho (je to live, hezky tam hopsá a je to pár let starý, 2005 asi, to když Sukisho jelo) + spoustu chara songů (Druitt), ale to má na listě každý seiyuu. 最上LOVER! live
Věc třetí. Vokalista (Ta_2) skupiny OLDCODEX. Ti nazpívali sedmý ED k anime Togainu no Chi. | Mono Frontier PV
Věc čtvrtá. Jeho BL role na CD (Utsukushii Koto ♥)
Každopádně tohle všechno dohromady a hlavně OLDCODEX (+ seiyuu eventy a včerejší čtení jeho "diary") ze mě udělalo fanynku, takže je teď na mém radaru, a když už mám kompletní Saiyuki mangu, tak teď šetřím na OCD cédéčko(a).

Saiyuki Gaiden OVA 1
U příští epizody už potečou slzy :((((

další update v bodech

16. dubna 2011 v 18:42 | Colleen
Věc první. Head :D Ještě se mi tak úplně nepovedlo najít stejně "fabulous" anime v nové sezóně, ale Tiger & Bunny k tomu už má blízko. Superhrdinové, hrdina staršího věku (jako po třicítce! - VELKÉ PLUS), slashable, a i když promo obrázky vypadají jako mecha, není to mecha, jsou to jejich superhrdinské oblečky. Oh, a hrdina je dabovaný Hiroaki Hiratou, tj. dabérem Gojyoa :D Sice ať Hirata mluví kohokoliv, zní mi to stejně, ale... postavě to sedí.

Věc druhá. C. První epizoda nebyla vůbec špatná. Co mě ale překvapilo, byla povaha postavy, kterou mluví Takahiro Sakurai. Strašný nezvyk. Hodil by se mi na toho "klauna" jiný dabér, ale... aspoň mám se Sakuraiem změnu a není to špatné.

Věc třetí. Baka to Test to Shoukanjuu. Jsem zrovna na vlně Tatsuhisy Suzukiho. Celkově jsem neočekávala, že by se mi mohlo toto anime líbit, ale spletla jsem se. Dobrý bylo - komedie, crossdressing, Hideyoshi :D, BL fanservis, girl love fanservis... sice harémovka, ale na hlavního hrdinu letí i kluk a sám hlavní hrdina nemůže přijmout fakt, že jeho spolužák Hideoshi není holka. A ten mu to moc neulehčuje - nosí dívčí plavky, uniformu sestřičky a má dvojče - holku - která vypadá úplně stejně apod.

Věc čtvrtá. Sekaiichi Hatsukoi. S anime jsem spokojená. Samozřejmě to není nic moc originálního, ale tak nějak patřím k těm, co si nestěžují na každou věc, co vyjde. Animace super, nadabováno taky (i když je Ritsu stejně uřvaný jak Misaki :/). Příští epizoda - rival :D Jen by mě zajímalo, jestli to je účel, aby všichni "seme" byli mluveni seiyuu s hlubokými hlasy...

Věc pátá. Americký Tokyopop končí. Má naděje pro poslední volume Saiyuki se rozplynula :(((( Verze ze Singapuru už je na cestě :D Ale s Tokyopopem samozřejmě končí i BLU, které mimojiné mělo v létě vydat Sekaiichi Hatsukoi, co jsem si chtěla pořídit. Chjo chjo. Teď budu doufat, že ho licencuje Juné... nebo se možná dřív naučím německy... A taky budu doufat, že Digital Manga se udrží. Už mě to totiž nebaví mít nedokončené série... *už chce mít doma druhé volume Seven Days*

Věc pátá.

Věc šestá. Saint Seiya - The Lost Canvas. Pope Sage (Toshihiko Seki) = ♥ Manigoldo (Daisuke Ono) = ♥ Saint Seiya = ♥♥♥♥ :D
Jsem hrozně zvědavá, jestli bude Asmita pro tuhle řadu zpátky. A taky se už těším na postavy Yusy a Hirakawy (prý jsou ten nejvíc slashable pár v sérii, tak uvidíme :D). Ale dívám se pro příběh :D Bišíci, seiyuu a fanservis jsou jen plus.

je duben...

7. dubna 2011 v 15:52 | Colleen
Po dlouhé době zase zbytečný, vykecávací update, kdy se ze mě stává fangirl :D Škola mi dává zabrat a musít číst spoustu věcí, do kterých se mi nechce... a znova Hodinu tance a lásky, abych si všímala motivů, které tam autor používá. Chjo, chjo... ještě že mě ta knížka bavila :D

• Skončil mi Star Driver. Co já budu dělat? Mimochodem měl dokonalý konec. Co víc si člověk mohl přát?
Head = ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Každopádně ti, co mě znají, ví, že nemusím Mamoru Miyana, ale role Takuta mu perfektně sedla a nemám mu co vytknout. Lepší se, lepší. Třeba jednou přijde čas, kdy řeknu, že se mi jeho dabování líbí. (možná napíšu recenzi, ale kdoví)

Bakuman mi taky skončil :( Sice to anime bylo jako horská dráha, ale ke konci se mi už líbilo. Díky Nizumovi a Fukudovi :D

• Sehnala jsem človíčka, co mi prodal Saiyuki 8. Juch. Budu mít komplet, až mi dojde. Super je, že platím jen poštovné a za samotnou mangu asi jen $1 :D Teď ještě přemýšlím, jestli si pořídit 10. volume od singapurského vydavatele (v AJ), nebo čekat, až se Tokyopop rozhoupe a vydá ho. To jsou problémy, co? :D

• Bude druhá řada Working!!

Sekaiichi Hatsukoi OVA. Kondo Takashi má docela otravný hlásek. I když lepší než Misaki, to zas jo. OVA byla tak úžasně sladká a fluffy :D :D Každopádně je Sekaiichi Hatsukoi pro mě stokrát lepší než Junjou Romantica, takže to prosím přede mnou nesrovnávejte :P
Už se těším na anime. Zítra... pozítří... Juch juch. Škoda jen, že jsem nikde nenašla info o seyiuu Yukiny, což by taky mohlo znamenat, že Yukina/Kisa nebudou v anime :(((( Maeno Tomoaki! Každopádně se těším na Chiakiho, protože o jeho příběhu nic nevím.
Konishi, Tachibana, Nakamura, Okamoto, Horiuchi, Kamiya... s trochou Midorikawy a Morikawy? Co víc si může BL fanoušek přát? :D (Yusu :D)
EDIT: Dospělý Ritsu v anime zní naprosto super! Kondo Takashi bude u mě patřit asi k těm, u kterých cute hlásek zní děsně, ale cool hlas cool :D A animace OP a ED je super.

Gintama. Zurako! :D

• Jo, btw, víte, co mi hrozně vadí? Když chce někdo nějakým článkem vyvolat diskuzi, a pak se jí sám neúčastní. Není to myšleno na blog.cz (ani k mé osobě, já se těhle "diskuzí" stejně většinou neúčastním), jen tak všeobecně (co jsem vypozorovala) na fóra, na LJ a tak... přijde mi to prostě zvláštní. Nebo když odpoví jen těm, kdo s nimi souhlasí, nebo těm, se kterými se znají.

• A ještě poslední bod. U mardom jsem dostala dva hlasy pro své drabble :D Dík těm, co hlasovali :D V neděli vyhlásí další kolo, tak se můžete třeba zkusit účastnit. Jen tak pro radost :) Zadávala jsem dvě slova ;)

Happy Saiyuki Post

18. března 2011 v 18:43 | Colleen
• Poslední dobou je to tu samá knížka, tak jdeme na chvíli zpátky k Saiyuki :P To víte, vydání Saiyuki Gaiden OVA 1 se blíží (a zatím nebylo oznámeno, že by to odložili, tak doufám, že už oznámení nepřijde), čtu mangu, těším se na poslední díl drama CD (a připravuju zásobu kapesníčků!), pracuji na překladu některých scén z Vocal cédéček. Sice vím, že to nikoho zajímat nebude, ale aspoň to budu mít česky :D A on i takový překlad různých rozhovorů je dobré procvičování, hlavně u toho člověk musí myslet na to, že každý z nich mluví jinak.

• Trochu jsem upravila recenzi k Saiyuki Gaiden manze.

• Nový vzhled. Chtěla jsem jím přivolat jaro, ale když jsem dopoledne viděla tu sněhovou vánici, tak jsem si řekla, že se mi to moc nepovedlo :D

• Březen-duben = nová stránka v kalendáři. Taková valentýnská :D Ale barvami se mi do pokoje hodí, protože mám na stěnách nastřídačku pruhy světle modré a růžové (ty pruhy jsou jen čtyři na bočních stěnách, ne že si představíte deseticentimetrové proužky :D). Jo, vím, že už je půlka března pryč, ale nějak ještě nebyla příležitost.

Knihy, Japonsko, knihy, manga

11. března 2011 v 22:17 | Colleen
Zdravím!
Zase jsem se nějakou dobu neozvala, ale škola mě zaměstnává, nebo spíš ani ne tak škola jako různá povinná četba a další povinné "úkoly", které mi zaberou i celé dny. Minulý týden jsem dokončila básnickou sbírku a ještě dvě mě čekají, dneska Hodinu tance a lásky, ke které jsem dokonce napsala cosi jako recenzi. A pokud to z ní nejde vyčíst, tak vězte, že se mi knížka moc líbila a až seženu film, možná bude recenze i na film ;)
HTaL na konci obsahuje takový zvláštní bod, který jsem v žádném případě nečekala. Kdo by taky čekal bisexuální postavu, že? Ale každopádně jsem si na sebe asi upletla bič, protože by mě zajímalo, jak tohle budu interpretovat :D Teda ne tu bisexualitu, ale celou knížku. No ale to mám za to, že jsem si nezjistila o čem to, než jsem si ji půjčila. Poznámka do budoucna - nepůjčovat si knihy na rozbor jen podle názvu :D Ale aspoň je tu vidět, že i název díla je důležitý...

A protože je tenhle článek takový delší, tak ještě před perexem:
Kamarád je momentálně v Japonsku, naštěstí ne v postižené oblasti, ale je to zvláštní, mít známého někde, kde zrovna zasáhla přírodní katastrofa (ano, i povodně v ČR se naštěstí mé rodině a známým vyhnuly). Každopádně, mé myšlenky jsou v Japonsku s mými několika internetovými známými a oblíbenými mangakami a seiyuu, a s jejich rodinami a přáteli. Stejně tak se všemi Japonci.

Blebty v bodech

21. února 2011 v 22:25 | Colleen
Věc první. Dneska mi začala škola (pěkný dárek k svátku :D). Kde jsou ty dny, kdy jsem měla pevný řád od osmi do několika? Opravdu nemám ráda tři hodiny, tři hodiny pauza a další čtyři hodiny... Sice začínám v 9:45, ale ten konec v 18:45 se mi ale opravdu nezamlouvá... Chjo, chjo. Nemluvě o tom, že už teď mám zadáno několik referátů a různých prací...

Věc druhá. Nový layout (teda už pár dní, ale neměla jsem ještě čas to zmínit). A světe div se, je to het pár :D Athrun a Cagalli z Mobile Suit Gundam Seed/Seed Destiny. Pravděpodobně ho brzy změním ve prospěch Yzaka a Dearky nebo ZAFT týmu, ale zatím... Jo no, jsem nějak v Gundam náladě. Musím dokoukat 00, a pak se vrhnout na Gundam Wing.

Věc třetí. Třetí řada anime Natsume Yuujinchou!!!, což je jedno z mých nejoblíbenějších anime. Doufám, že pojedou dál pěkně podle mangy a že tam bude hodně Natoriho *g* Kamiya ♥ Nyanko!

Věc čtvrtá. Omlouvám se za přerušení knižních meme, ale byla jsem nemocná a nějak jsem nečetla *sledovala 100 epizod Gundamu*... a když jo, tak jsem neměla sílu se nějak prohrabovat citáty. Snad to brzy napravím, až si zvyknu na nový rozvrh.

Věc pátá. Kuroshitsuji II OVA - Making of Kuroshitsuji. Úplně bláznivé, ale vtipné. Nejlepší je samozřejmě "fake movie trailer" - nechci moc spoilerovat, ale... Grell(e) lol, Alois/Sebastian, Undertaker/Druitt... hahaha, zmátla jsem vás? :D A nesmím samozřejmě zapomenout na yuri action :P

Věc šestá. Star Driver je čím dál bláznivější. (Head/Tokio)Reiji a Shingo! Občas si říkám, že poslední dobou je těch "BL (yaoi) náznaků" v "normálních" anime docela hodně. Ale Shingo se tak krásně červenal :D Á, a Kou/Madoka = awesome crazy lesbians!
A Ryousuke radši zůstal s Headem, než aby se pokusil dát to nějak dohromady se snoubenkou... lol lol lol.
Teď už jen zbývá, aby se Sugata nechal namalovat, a "I'm your father" scéna. Pak budu spokojená, hehé.
Star Driver, Ep. 00 doujinshi - Head/Sugata ♥

Věc sedmá. DASH! Animix. Hirakawa Daisuke x Suzuki Tatsuhisa. Akimoto x Saitou.
Bezva mangaka, fajn příběh, výborné obsazení. Hirakawa je seiyuu, který mi buď do role sedí, nebo nesedí, a tady sedí perfektně. Ne jako v Gokujo no Koibito, kde mi neseděl vůbec (teda on mi do role neseděl ani Hatano, a proto jsem to taky nikdy nedodívala). Ale samozřejmě Suzuki tu byl pro mě numero uno.

Věc osmá. Měsíc do prvního DVD Saiyuki Gaiden a pořád si ho nemůžu předobjednat :( A Hoshi už nazpíval písničku ♥

Zura ja nai, Zurako da!

4. února 2011 v 21:19 | Colleen
Tak jsem dneska byla úspěšně neúspěšná a asi si podle vzoru obrozenců vezmu "vlastenecké" jméno Tuposlava. Nevadilo by mi, kdybych to neuměla, kdyby ten test byl těžký, ale to bylo tak primitivní! *mlátí hlavou do stolu* A proč jsem to teda nedala? Zakroužkovala jsem správné odpovědi, a pak nad tím začala hluboce přemýšlet. A to se nemá. Říkám si to už tolik let a stejně to dělám znova a znova. Takže naposledy - neopravuj už zakroužkované odpovědi!!! Nikdy se to nevyplatí!
únorový přírůstek
No ale má to i svou výhodu. K ukončení je třeba odevzdat i seminární práci, kterou samozřejmě ještě nemám (ale začala jsem na ní pracovat) - nebyla motivace a jsem líná jak veš. Takže s takovou ji nemusím dopisovat a budu mít na její napsání ještě celý rok. Nebo se dokopu, napíšu ji a půjdu na třetí termín... jenže to už bude třeba 11 bodů ze 13. No, uvidíme... prosinec 2011 to jistí vždycky... :D /konec normálního života

Dneska jsem si z pošty donesla čtyři nové přírůstky do knihovny. Viz foto.
Uprostřed je Já, Claudius od Roberta Gravese, které jsem dostala minulý týden k narozeninám od maminky (:)). Tuhle knížku už jsem četla před několika lety a strašně se mi líbila, takže když jsem ji viděla v knihkupectví, musela jsem si o ni říct. Claudius je totiž děsně bezva. A aspoň si znovu připomenu římské císaře, když mám v následujícím semestru starověk.
Sedmé volume Saiyuki jsem si koupila sama a teď mi ještě zbývá osmé, které nemají na bookdepository na skladě :/ Jestli ho brzy nedodají, budu se muset poohlédnout jinde.
A zbylé tři knížky mi dal k narozeninám bratr. Vím, že oba díly od Rob Thurmanové jsou přeložené do češtiny, ale když obě anglické vyšly cenově za jednu českou, tak ten originál holt vyhrál.

Jak napovídá název článku, začala jsem se na Crunchyrollu koukat na Gintamu. Teda ne nijak postupně, jen na vybrané díly - ty, které mají velké množství Katsury. Proč Katsury? Za prvé: Ishida Akira. Za druhé: naprosto dokonalá postava. Za třetí: jeho povaha = ♥ Za čtvrté: xxx ja nai, Katsura da! (ne, nikdy mě to neunaví :P)
Jasně, Gintoki, Hijikata, Kondou (lol, Gorila gorila gorila. Chiba Susumu = ♥) jsou taky fajn, ale Katsura je prostě předčí. Ore wa Katsura Katsura Katsura da!

Tento týden se Teaser Tuesday nekonalo a zítra se nebude konat ani Quote of the Week, protože jsem tenhle týden se čtením zahálela. A v pondělí mám zkoušku, takže bych se o víkendu měla učit... To "měla" je v té větě zásadní.... :D

Saiyuki a pár cílů do roku 2011

3. ledna 2011 v 21:52 | Colleen
kalendar
Nový rok začíná otočením první stránky kalendáře. Mou stěnu bude letos zdobit kalendář Saiyuki série obsahující obrázky z Reload Blast, Gaiden a Ibun. Mamka na mě chvíli koukala jako na blázna, když mi kalendář na začátku listopadu přišel, ale když viděla Minekuřiny ilustrace, tak se jí moc líbily, a dokonce mi řekla, že si je pak mám nechat zarámovat a pověsit na stěnu :D 
Obrázek - první strana (všechny tři série) a leden s únorem (Gaiden pánové v moderním oblečení). Vím, že kvalita nic moc, a Photoshop to jen zhoršil, ale je to jen ilustrativní foto ;) Ilustrace jsou samozřejmě od Kazuyy Minekury.

Před časem jsem se zmiňovala, jak moc se těším na Saiyuki Gaiden OVA, a to mě stále nepřešlo :P Hlavně, když se už objevilo pár snímků a všechno postupuje tak, jak má (a taky trailer- sice ne ještě s animací a už je venku nějakou dobu, ale ta písnička je tak smutná a navodí člověku náladu - škoda, že to není OP nebo ED). A měsíc poté, co vyjde první OVA, vyjde i čtvrté, poslední, drama CD, které mi zlomí srdce. A pak by se mohli dát i do pokračování Even a worm, protože mi chybí můj milovaný Hazel. Haha, to víte, Saiyuki je něco, co mě asi neomrzí, jako Harry Potter, stačí vidět něco nového a jste v tom zpátky *těší se, až udělá zkoušky a konečně půjde na tu sedmičku do kina. Doufá, že ho budou ještě dávat :D*

A kdyby to někoho zajímalo, pod perexem je má krásná *ironík* sbírka Saiyuki. Chtěla jsem vidět všechny obaly najednou, a tak jsem si je i vyfotila :D Chybí mi teda ještě volume 7 a 8, protože osmé nemají na bookdepository na skladě, ale jinak mám komplet všeho, co v AJ vyšlo. Některé mám sice z druhé ruky, ale nepoznali byste to.
Teď musím zkompletovat a dočíst Gravitation :D Asi řeknu bratrovi, ať mi dá zas pár k narozeninám jako loni :D

Veselé Vánoce

24. prosince 2010 v 12:56 | Colleen
Goku
Veselé Vánoce! :) Kdybyste to náhodou nepoznali, tak je to Goku ze Saiyuki ;)
Už se těším, až přijde Ježíšek a zkompletuje mi anglické Saiyuki Reload. Pak už jen 7. a 8. volume Saiyuki a budu mít komplet anglické vydání, a pak mi nezbývá než doufat, že Tokyopop vydá to desáté volume Reloadu (a Gaiden). Nebo se naučím italsky a pořídím si je v italštině :D
(ne, opravdu mi není 13, i když to tak občas vypadá :D)


Nové záhlaví. Tentokrát padla volba na Starry☆Sky. Původně otome hra se spoustou drama CD a od včerejška běžící jako ONA na animate.tv (stačí se zaregistrovat a můžete koukat) plná úžasných seiyuu :P
Já si pro své záhlaví vybrala Miyaji Ryunosukeho (CV: Kamiya Hiroshi), Kanakubo Homareho (CV: Hoshi Souichirou), Hoshizuki Kotaroua (CV: Ishida Akira), Mizushima Ikua (CV: Yusa Kouji). Nemůžu se dočkat, až se anime dostane k podzimu, protože Iku a Kota-nii = ♥♥ A Haruki-sensei je skvěle doplňuje.
Další seiyuu ve Starry☆Sky jsou Ono Daisuke, Midorikawa Hikaru, Suwabe Junichi, Nakamura Yuiichi, Sugita Tomokazu, Fukuyama Jun, Hirakawa Daisuke, Suzumura Kenichi, Kishio Daisuke a Miyano Mamoru. Řekněte, takové kombinaci se nedá odolat :P I když ty poslední tři já moc nemusím, ale Kishiův Haruki je celkem fajn.
Ten, kdo neví, tak se jedná o harémovku, kde každý bišík představuje jedno znamení v horoskopu a má vlastnosti typické pro jeho znamení.
Btw, nečekejte nic extra. Je to otome hra :P Ale bišíci a seiyuu za to stojí :D První epizoda je Kozoroh - Tomoe Yoh - Midorikawa Hikaru.

Užijte si svátky nebo je aspoň ve zdraví přežijte ;)

The Tyrant Who Falls In Love

25. srpna 2010 v 13:43 | Colleen
Reiga
Reiga, protože je to má nejoblíbenější postava v UraBoku a ta uniforma mu hrozně sekne :D Jen kdyby ty postavy neměly tak špičaté brady, hned by se na ně koukalo líp :D // kompletně off-topic

Následuje pár řádků o OVA The Tyrant Who Falls in Love, kterou jsem konečně viděla:
Pozdě, ale přece :D Předtím jsem to jen prolítla, protože jsem na to neměla moc náladu. Já totiž ani mangu moc nemusím; nebo nemusím... nevidím na ní to, proč ji tolik lidí považuje za nejlepší na světě (chce mě někdo zasvětit? :))

Titulek po mně nechtějte

12. dubna 2010 v 17:50 | Colleen
This little one is Emily
Víte, jednou je člověk spokojený s tím, jak vypadají jeho stránky, konečně tam vloží všechno, co tam mělo být a bum. Něco se někde rozbije a při snaze to spravit se mu podaří vymazat úplně celý obsah. Takže teď jsem strašně naštvaná!
Netuším, kdy stránky znovu zprovozním, takže do té doby budu tady a všechny nové kapitoly/povídky (až budu mít náladu je napsat/opravit) budou přibývat sem.
Vím, že to není konec světa, ale i tak jsem naštvaná!

V příštích dnech tu proběhne změna, aby mi to vyhovovalo novému využití. 
 
 

Reklama