Strom, drak a růže

SDaR - 1. kapitola - Na cestě

29. května 2010 v 21:23 | Colleen
"Alexandře."

Alex si v duchu povzdechl. Uběhlo už dva a půl dne, co opustil Talron, svou rodnou vesnici, a vydal se, společně se svým doprovodem, na cestu do Tristenolu, do města Adar. Celou tu dobu musel snášet přítomnost pěti dalších mužů, které mu otec přidělil jako ochranu. Lewis, Rawan, Orbus, Nate a Sal. Jména, ke kterým ve většině případů nemohl před začátkem cesty přiřadit obličej.

SDaR - Prolog

23. května 2010 v 19:28 | Colleen
Doufám, že když začnu tuhle povídku vydávat i tady, tak mě to donutí v psaní pokračování, protože jsem se jí už pár měsíců ani nedotkla...

Obsah: Muž, který je znám jako pan Wandel, zasvětil část svého dosavadního života hledáním Havraní skály, starého hradu prvního vévody Adaru. Konečně se na něj usmálo štěstí. Potkal malého chlapce, který měl kolem krku pověšený jeden z rodových šperků vévody. Jenže ten si cestu k zřícenině nepamatuje a ke všemu se zdá, že je němý.
Alex Elat přijíždí na rozkaz svého otce do Adaru, aby se naučil dvorským mravům. Na svém prvním "výletu" do centra města se setkává s panem Wandelem, se kterým naváže zvláštní přátelství. Podaří se panu Wandelovi, Alexovi a němému chlapci najít Havraní skálu? A odkud se vlastně němý chlapec vzal?

 
 

Reklama